W świecie filmu

W świecie filmu

Dnia 28 XI 2023r uczniowie klasy IE udali się do kina Cinema City na projekcję filmu The Marvels. Fabuła to wariancja na temat kina superbohaterskiego. Na drodze złoczyńcy stają trzy superbohaterki: Kapitan Marvel, jej przyszywana siostrzenica, Monica Rambeau oraz Miss Marvel. Jest jednak mały haczyk: panie zamieniają się ze sobą miejscami, gdy tylko używają swoich mocy.



Film jest zdecydowanie lekki i stawia na humor. Scenariusz jest napisany tak, żeby zaskakiwać i bawić widzów, a także pokazać różne relacje między bohaterami. Mimo liczby głównych bohaterek, widz jest w stanie zbudować sobie obraz każdej
z nich z osobna, nie tylko jako części zespołu. Film ma też wiele powiązań z poprzednimi filmami, w których występowały bohaterki, co jest zdecydowanie plusem dla zagorzałych fanów całego uniwersum.




Uczniowie dzięki wyjściu kształtowali wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. W oczekiwaniu na rozpoczęcie filmu pierwszoklasiści wspólnie spędzali czas, integrując się i wzmacniając więzi koleżeńskie. Wybrany film był źródłem wielu tematów do dyskusji. Po seansie wszyscy pełni wrażeń, w doskonałych humorach rozeszli się do swoich domów.



Monika Dybich





 

 

 













Ostatnie wpisy