Jesień z Szymborską w XV LO

Jesień z Szymborską w XV LO

 JESIEŃ Z SZYMBORSKĄ W XV LO

W związku z trwającym Rokiem Wisławy Szymborskiej Biblioteka XV LO oraz klasy pełniące dyżur „Gospodarza Szkoły” - 3C
i 2H - zorganizowały konkursy i inne atrakcje pod hasłem JESIEŃ Z SZYMBORSKĄ W XV LO, które miały na celu przypomnienie i przybliżenie społeczności szkolnejsylwetki i twórczości znakomitej poetki tak mocno związanej z Krakowem.

Spotkanie z poezją Noblistki rozpoczęło się w piątek 29.09.2023 r. W tym dniu na długiej przerwie na holu 2 piętra można było wysłuchać wybranych wierszy Szymborskiej czytanych przez uczniów klasy 3C i wychowawcę. Nagranie zostało umieszczone na facebooku szkoły.W kolejnych dniach na drzwiach sal lekcyjnych rozwieszono kolorowe kartki z utworami poetki zachęcające do czytania.
Zorganizowano również wystawę książek, na której zaprezentowano tomiki wierszy Noblistki oraz publikacje o poetce i jej twórczości wchodzące w skład księgozbioru Biblioteki XV LO.

          


W ramach JESIENI Z SZYMBORSKĄ W XV LO odbyły się następujące konkursy:
- KONKURS PLASTYCZNY dla uczniów klas pierwszych na kolaż; najlepsze prace wykonane na lekcjach plastyki można było oglądać na wystawie pokonkursowej;
- KONKURS ZE ZNAJOMOŚCI WIERSZY W. Szymborskiej;
- KONKURS Z WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI POETKI.

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców w postaci koszulek z limitowanej serii zaprojektowanych
z okazji 100 urodzin Wisławy Szymborskiej.Dodatkowymi atrakcjami były cynamonowe babeczki z dołączonymi cytatami W. Szymborskiejoraz zakładki do książek upamiętniające JESIEŃ Z SZYMBORSKĄ W XV LO przygotowane przez uczniów klasy 2H.


Beata Książek