Szkoła Humanitarna - podsumowanie

Projekkt - Szkoła Humanitarna

 



14.10.2020

Projekt SZKOŁA HUMANITARNA – "Krytycznie i globalnie"

Szkoła Humanitarna to roczny program z obszaru edukacji globalnej realizowany przez Polską Akcję Humanitarną PAH od 2002 roku. Po zgłoszeniu naszego Liceum do projektu zostaliśmy wybrani i tak znaleźliśmy się w gronie 15 szkół z całej Polski starających się w roku szkolnym 2020/2021 o tytuł Szkoły Humanitarnej. W projekcie biorą udział uczniowie klasy 2CP, ale część działań projektowych jest przeznaczona dla całej społeczności szkolnej. Szkolnymi koordynatorkami projektu są panie Beata Sobesto i Dorota Frąckowiak. W dniach 24 – 26 września w Toruniu odbyło się szkolenie koordynatorek i koordynatorów programu z całej Polski.

Nasi mentorzy uzbroili nas w wiedzę i pomysły do pracy, ponadto przywiozłyśmy ciekawe materiały, m.in. plakaty, książki, broszury, które zostaną wykorzystane do realizacji programu w naszej szkole.

Na przełomie września i października uczniowie klasy 2CP uczestniczyli w dwóch ciekawych webinariach, prowadzonych przez specjalistów PAH, dotyczących naszej wiedzy a raczej niewiedzy o świecie.

Uczniowie klasy 2 C P biorący udział w programie. Od 19 października, pod okiem koordynatorek Beaty Sobesto i Doroty Frąckowiak, odbędzie się seria zajęć z obszaru globalnej edukacji. O dalszych etapach programu będziemy na bieżąco informować.

10.09.2020

Szkoła Humanitarna 2020/2021 "Krytycznie i globalnie"

Z dumą informujemy, że zakwalifikowaliśmy się jako jedna z 15 szkół w całej Polsce do programu Polskiej Akcji Humanitarnej pt. "Krytycznie i globalnie". Przed nami duże wyzwanie ale i cel wielki, uzyskanie tytułu SZKOŁY HUMANITARNEJ.

Celem programu jest uświadomienie sobie globalnych współzależności, poznania ich i zauważania w codziennym życiu i codziennych wyborach. Podczas programu poruszymy m.in. tematy kryzysu klimatycznego, nierówności, rasizmu, odpowiedzialnej konsumpcji i aktywnych działań na rzecz globalnych wyzwań.

 

 

Koordynatorkami akcji są nauczycielki,
Beata Sobesto i Dorota Frąckowiak.