Osiągnięcia


2016/2017
OLIMPIADA Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
FINALISTA etapu okręgowego:
Maciej Wnuk 2eSZKOLNY KONKURS – „WYPADA… NIE WYPADA, CZYLI SAVOIR VIVRE DLA WSZYSTKICH”
LAUREATKA:
Dominika Zapiór 1dPROJEKT – „LIGA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH” ZORGANIZOWANY PRZEZ URZĄD MIASTA KRAKOWA
Samorząd Uczniowski XV LO – 5. miejsce
NAGRODA IM. ŚW.JANA PAWŁA II:
Katarzyna Kukułka 2b

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW:
Iwona Małysa 3b

KONKURS HISTORYCZNY – „KRESY – POLSKIE ZIEMIE WSCHODNIE W XX WIEKU”
FINALISTKI:
Wiktoria Michta, Gabriela Nattich, Aleksandra Strojek 1a

2015/2016

KONKURS HISTORYCZNY – „KRESY – POLACY BEZ OJCZYZNY. LOSY POLAKÓW NA KRESACH WSCHODNICH II RP W LATACH 1946-2015”
FINALISTKA:
Weronika Kuźma 1c

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM
LAUREAT:
Szymon Sproski 3a

OGÓLNOPOLSKI KONKURS „WRITE ON”
FINALISTA:
Jakub Gajos 1e

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O WŁOSZECH ORGANIZOWANY PRZEZ XIII LO WE WSPÓŁPRACY Z WŁOSKIM INSTYTUTEM KULTURY
FINALISTKA:
Claudia Ostrowska (7. miejsce)

SAMORZĄDOWY KONKURS NASTOLATKÓW – „8 WSPANIAŁYCH”
WYRÓŻNIENIE:
Weronika Kuźma 1c
SZKOLNY KONKURS – „NAJLEPSZY ANGLISTA W XV LO”
LAUREAT:
Mikołaj Gil 3b

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW:
Justyna Pochopień 3c

2014/2015

KONKURS HISTORYCZNY – „CZY ZNASZ KRAKÓW? KRAKÓW – CZAS I PRZESTRZEŃ. ROZWÓJ PRZESTRZENNY I URBANISTYCZNY MIASTA”
FINALIŚCI (rywalizacja drużynowa):
Szymon Sproski, Jakub Okarmus, Bartłomiej Kosowski 2a (2. miejsce)
LAUREAT (rywalizacja indywidualna):
Szymon Sproski 2a
MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORGANIZOWANA PRZEZ WYŻSZĄ SZKOŁĘ EKONOMICZNO–HUMANISTYCZNĄ W BIELSKU-BIAŁEJ
FINALISTKA:
Kamila Bryniak 2e

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW:
Katarzyna Jania 2d

KONKURS HISTORYCZNY – „KRESY – POLSKIE ZIEMIE WSCHODNIE W XX WIEKU”
FINALIŚCI (w kategorii – prace multimedialne):
Film pt. „Kobiety z Kresów” – Katarzyna Bańbuła , Edyta Piotrowicz 2a
Film pt. „Utracona Ojczyzna” – Kacper Kudliński, Kamil Lorens, Szymon Jaster, Artur Synowski 1d

REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK
FINALIŚCI – drużyna XV LO w składzie:
Witold Seraczyn, Karolina Nowak, Żaneta Nowak, Justyna Pochopień, Sabina Sala (5. Miejsce)

2013/2014
FINALIŚCI KONKURSU: KRESY II EDYCJA „W 70 ROCZNICĘ ROZPOCZĘCIA AKCJI „BURZA” I 95 ROCZNICY OBRONY LWOWA. WALKA POLAKÓW O PRZYNALEŻNOŚC KRESÓW WSCHODNICH DO RZECZPOSPOLITEJ W LATACH 1918-1922, 1939-1945:
Justyna Pochopień 1c
Konrad Frasik 2d
Jakub Pawlak 2d
Patrycja Wilk 2d

MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORGANIZOWANA PRZEZ WYŻSZĄ SZKOŁĘ EKONOMICZNO-HUMANISTYCZNĄ W BIELSKU-BIAŁEJ
FINALISTA:
Radosław Hołdys 3d (5. miejsce)

2012/2013
MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
FINALISTA:
Daniel Wójtowicz 3b (13. miejsce)

2011/2012
XVIII EDYCJA SAMORZĄDOWY KONKURS NASTOLATKÓW „8 WSPANIAŁYCH”
WYRÓŻNIENI:
Przemysław Baran 3g
Anna Dziki 3g
INDEKS NA UNIWERSYTET PAPIESKI ZDOBYTY W RAMACH WARSZTATÓW PRZEPROWADZANYCH NA WYDZIALE HISTORII I DZIEDZICTWA KULTUROWEGO UNIWERSYTETU JANA PAWŁA II PT.: „DZIEDZICTWO KULTUROWE EUROPY”:
Klaudia Chmielewska 2a

2010/2011
XVII EDYCJA SAMORZĄDOWY KONKURS NASTOLATKÓW „8 WSPANIAŁYCH”
WYRÓŻNIENI:
Agata Daniło 2 a
Damian Nowak 2g
INDEKS NA UNIWERSYTET PAPIESKI ZDOBYTY W RAMACH WARSZTATÓW PRZEPROWADZANYCH NA WYDZIALE HISTORII I DZIEDZICTWA KULTUROWEGO UNIWERSYTETU JANA PAWŁA II PT.: „DZIEDZICTWO KULTUROWE EUROPY”:
Damian Nowak 2g

2009/2010
PÓŁFINAŁ VII EDYCJI II SZKOŁY DEBATY OXFORDZKIEJ
UDZIAŁ:
Marek Paprota 1a
Dominika Dominik 1a
Jakub Klamka 2f

Współpraca