Zespół nauczycieli historii

Irena Sendlerowa

Drukuj PDF


Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. 

argaiv1667

 

 

Uchwałą Sejmu VIII kadencji rok 2018 został ustanowiony rokiem Ireny Sendlerowej. W czasie II wojny światowej uratowała około 2500 żydowskich dzieci z getta warszawskiego. Postać Pani Ireny Sendlerowej została przybliżona naszym uczniom poprzez projekcję filmu pt."Dzieci Ireny Sendlerowej" w reżyserii Johna Kenta Harrisona oraz plansz edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas pierwszych.


VI edycja projektu "Kresy"

Drukuj PDF

VI edycja projektu "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku".


Grupa uczniów z klas pierwszych i drugich uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Tematyka wykładów dotyczyła historii Polski z lat 1939-1956.

Habit i zbroja

Drukuj PDF

"Habit i zbroja"21 września 2017 roku uczniowie klasy II A i II D uczestniczyli w projekcji filmu pt."Habit i zbroja" w reżyserii Pawła Pitery. Fabularyzowany dokument z elementami animowanymi i udziałem grup rekonstrukcyjnych przedstawia dzieje Zakonu Krzyżackiego od XII do XVI wieku. Film jest koprodukcją polsko - litewsko - niemiecką.

Konkurs historyczny - finał

Drukuj PDF

FINALISTKI KONKURSU HISTORYCZNEGOKinga Laudańska, Wiktoria Michta, Gabriela Nattlich, Aleksandra Strojek z klasy II A zostały finalistkami konkursu pt."Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku (V edycja)".

Uczennice przygotowały film z zakresu tematycznego - "Skarby i osobliwości Kresów Wschodnich".                                                                                                                                       

GRATULUJEMY.

Historyczny obóz naukowy

Drukuj PDF

W dniach 19-22.04.2017r. klasy 2a i 2e uczestniczyły w historycznym obozie naukowym: trasa przebiegała od Torunia, poprzez Kruszwicę, Strzelno, Biskupin, Żnin, Ostrów Lednicki, Gniezno i Poznań.

Podczas bardzo intensywnego zwiedzania poznaliśmy historię tych ziem od 3 tysiąclecia p.n.e. poprzez początki państwowości państwa Polan aż po czasy wojny z Zakonem Krzyżackim. ​​

 

 

<<<<<  Kliknij na zdjęcie i zobacz prezentację

Strona 1 z 3

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.