Zespół nauczycieli geografii

Wielka lekcja inżynierii

Drukuj PDF

"Wielka lekcja inżynierii środowiska i geodezji"

argaiv1667

W lutym klasy 2b i 2d wzięły udział w wielkiej lekcji inżynierii środowiska i geodezji zorganizowanej przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Podczas dnia spędzonego na uczelni udało się nam wysłuchać kilku ciekawych prelekcji na nurtujące nas obecnie tematy; jak np. współczesne zmiany klimatu w Polsce. Największe zainteresowanie jednak wzbudził wykład dotyczący historii oczyszczania ścieków. Wiedza, którą zdobyliśmy, zaowocowała podczas przeprowadzonego przez organizatorów konkursu. Wszyscy uczniowie wysilali szare komórki, ale wśród wyróżnionych znalazła się Katarzyna Chrzanowska z kl.2b. Nagroda wzbudziła wiele radości, gdyż okazał się nią praktyczny zestaw turystyczny.

 

Ten dzień pełny wiedzy i dobrej zabawy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Agata Sroka-Bębenek

Lekcje terenowe z geografii

Drukuj PDF

W czerwcu klasy z rozszerzonym programem nauczania geografii zrealizowały kilka lekcji terenowych na obszarze Krakowa. Przeprowadzone zostały zajęcia w Parku Bednarskiego oraz wizyta w Muzeum Geologicznym PAN. Zajęcia te miały na celu przygotowanie uczniów do zajęć podczas zaplanowanej na koniec czerwca wycieczki do Ojcowa.

Zdjęcia w Galerii

  1. Sroka-Bębenek

Wycieczka na teren Ojcowskiego Parku Narodowego

Drukuj PDF

W dniu 21 czerwca 2016 r. klasy 2b, 2d oraz grupa młodzieży z klasy 1a uczestniczyły w jednodniowej wycieczce na teren Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyjazd był częścią stałej współpracy z Instytutem Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk. Przy pięknej pogodzie udało się przejść fragment malowniczej Doliny Prądnika, podziwiać formy krasowe na terenie parku, zwiedzić jaskinię Ciemną oraz ruiny zamku w Ojcowie. Podczas wycieczki uczniowie mieli do wykonania pakiet zadań, efektem których było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego geografa terenowego XV LO. W tej rywalizacji zwyciężył dwuosobowy zespół w składzie: Iwona Małysa i Katarzyna Polak z klasy 2b. Nauka w plenerze okazała się więc przyjemnością.

 

Kolejny wyjazd dla geografów już jesienią.... (zdjęcia w Galerii)

 

A. Sroka-Bębenek

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.