Biblioteka/Akcje

Biblioteki naukowe Krakowa

Drukuj PDF

Wyjścia klas trzecich do bibliotek naukowych Krakowa

argaiv1294

W dniu 10 listopada 2017 roku klasy maturalne uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Główną Akademii Górniczo-Hutniczej, Bibliotekę Główną Uniwersytetu Rolniczego oraz Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną.

Zajęcia te miały na celu zapoznanie z funkcjonowaniem nowoczesnej biblioteki naukowej, składały się z części teoretycznej i warsztatowej. W przypadku bibliotek uczelnianych połączone były z wykładem dotyczącym możliwości studiowania na danej uczelni.

W opinii wychowawców i uczniów zajęcia w bibliotekach były interesujące, ciekawie przeprowadzone i przydatne w planowaniu dalszego kształcenia.

Zapraszamy w przyszłości

Biblioteka, Jadwiga Wszołek

 

 

Kiermasz książki

Drukuj PDF

W dniach 26 - 27 wrzesień (wtorek, środa) planowany jest Kiermasz Używanych Podręczników i Taniej Książki. Podręczniki przeznaczone do sprzedaży należy podpisać ołówkiem i przynieść do biblioteki szkolnej w terminie do 25 września (poniedziałek), gdzie zostaną wycenione.

Podczas kiermaszu oprócz podręczników będzie można kupić ciekawe książki w atrakcyjnych cenach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów.

Biblioteka - podsumowanie akcji

Drukuj PDF

PODSUMOWANIE AKCJI „WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK”

W dniach od 24.04 do 19.05.2017 roku przeprowadzono w naszej szkole akcję zbierania książek, w ramach ogólnopolskiej Wielkiej Zbiórki Książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w placówkach medycznych. Akcja miała na celu wsparcie bibliotek powstających w szpitalach o wartościowe książki.

Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i innych pracowników. Zebrano 192 egzemplarze wartościowych książek: 100 dla dzieci i młodzieży i 92 dla dorosłych. 23 maja 2017 r. książki zostały przewiezione do wyznaczonego przez organizatora magazynu. Po przejściu odpowiednich procedur zostaną przekazane beneficjentom.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji.

Wielka zbiórka książek 2017

Drukuj PDF

 

Biblioteka Szkolna serdecznie zaprasza całą społeczność naszego Liceum  do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci i dorosłych przebywających w placówkach medycznych.

Jest to akcja ogólnopolska. Książki nowe lub używane, wydane po 2000 roku – w dobrym stanie, można przynosić do naszej biblioteki w dniach od 24 kwietnia do 19 maja 2017 roku.

Zebrane materiały dostarczone zostaną do ustalonego przez organizatora punktu w Krakowie i po przejściu odpowiednich procedur przekazane dzieciom, młodzieży i dorosłym przebywającym w szpitalach, gdzie pomogą im przetrwać trudne chwile.

Serdecznie zachęcamy do pomocy.

Rok Sienkiewicza

Drukuj PDF

2016 - Rok Henryka Sienkiewicza


Kazimierz Mordasewicz, "Portret Henryka Sienkiewicza", 1899, własn. Muzeum Narodowe w Warszawie

 

SPOTKANIA Z SIENKIEWICZEM W XV LO

W związku z kończącym się rokiem Henryka Sienkiewicza Biblioteka Szkolna XV LO przygotowała wydarzenia, w których wezmą udział uczniowie naszej szkoły:

  • wystawę dzieł Henryka Sienkiewicza oraz książek o pisarzu i jego twórczości wchodzących w skład księgozbioru naszej biblioteki;
  • lekcje biblioteczne przybliżające życie i twórczość polskiego Noblisty;
  • międzyklasowy konkurs wiedzy o postaci Henryka Sienkiewicza;
  • konkurs plastyczny – „Bohaterowie Quo vadis Henryka Sienkiewicza”;
  • spektakl pt. „Co widziałem, opisałem” o podróży Henryka Sienkiewicza do Ameryki przygotowany przez Grupę Teatralną XV LO – TaMene pod opieką p. Beaty Książek.

Strona 1 z 2

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.