Wyjazdy

Londyn 2015

Drukuj PDF

Londyn 2015 - relacja z wyjazdu

argaiv1667

W zeszłym tygodniu grupa uczniów i nauczycieli z naszej szkoły (31 osób) wróciła z Anglii po tygodniowym pobycie. Pogoda dopisała, humor nas nie opuszczał a Londyn, jak zwykle, oferował moc atrakcji. Zaczęliśmy zwiedzanie od Greenwich (południk 0 ) a następnie popłynęliśmy stateczkiem do centrum stolicy Anglii. Byliśmy w Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki, Muzeum Brytyjskim czy też Muzeum Figur Woskowych gdzie prawdziwą frajdą okazał się przejazd dawną londyńska taksówką przez wieki historii brytyjskiej. Panorama miasta z ogromnego London Eye czy gondoli kolejki zauroczyła wielu z nas. Prawdziwym wyzwaniem okazał się przejazd londyńskim metrem w godzinach porannych, wszyscy zdali ten egzamin na 5. Nie sposób nie wspomnieć angielskiej herbatki pod Pałacem Buckingham, smakowała jak nigdzie a fish and chips zaspokoiły nawet wyrafinowane smaki.

Wyjazd okazał się całkowicie udany, już czekamy na następne!

OBÓZ NAUKOWY W MUSZYNIE

Drukuj PDF

Uczyć można się wszędzie! Przekonali się o tym uczniowie klas 2b, 2c i 2d, którzy w ostatnim tygodniu maja uczyli się matematyki, geografii, biologii i chemii w Muszynie koło Krynicy.


Mimo niesprzyjającej aury zdobyli, oprócz wiedzy, również szczyt Jaworzyny Krynickiej, podziwiali dostojne lipy w Rezerwacie Przyrody "Obrożyska", doświadczyli wielu wrażeń w Ogrodzie Sensorycznym. Wrócili do Krakowa z fajnymi wspomnieniami.

Beata Sobesto


Obóz w MuszyniaObóz w Muszynia

Obóz w muszynieObóz w muszynie

Obóz w muszynieObóz w Muszynie

Obóz w Muszynie

Wyjazd do Niemiec

Drukuj PDF

Od 16 do 23 marca grupa uczniów i nauczycieli z XV LO przebywała na wymianie w Niemczech w ramach projektu unijnego Comenius. W trakcie wizyty uczniowie byli zakwaterowani w rodzinach niemieckich, brali udział w międzynarodowej konferencji, zwiedzali szkołę w Soest oraz uczestniczyli w lekcjach, które tam trwają aż 90 minut! Razem z partnerami z Włoch, Szwecji, Turcji i Anglii zwiedzaliśmy piękną katedrę w Kolonii.

Dobre humory i piękna pogoda towarzyszyły nam przez cały okres pobytu.

Żal było wyjeżdżać….

 

 

 

Maria Suwaj

 

 

 

 

Zobacz zdjęcia w galerii >>>           

Szczawnica - wyjazd integracyjny

Drukuj PDF

Integracja; ważna sprawa.

W dniu 1 października 2015 roku klasy pierwsze A, C, E wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę integracyjną do Szczawnicy.

Miasto zwiedzaliśmy oprowadzani przez przemiłego przewodnika, którego rozległa wiedza pozwoliła nam dowiedzieć się więcej na temat miasta i jego okolic. Po historycznej sesji na temat Szczawnicy udaliśmy się do Wąwozu Homole, który dzięki barwom jesieni wyglądał przepięknie. Spacer wąwozem zakończył się zbiorowym zdjęciem uczestników wyjazdu.

Na koniec pobytu czekało nas jeszcze ognisko z pieczeniem kiełbasek. To była najbardziej integracyjna część wyjazdu. Nie tylko w obrębie każdej klasy, ale również pomiędzy nimi. Trudno było się zorientować, gdzie znajdują się uczniowie konkretnej klasy, ponieważ wszyscy się wymieszali.

 

 

To, co bardzo się udało, to pogoda. Było ciepło i słonecznie, a na niebie nie można było dostrzec ani jednej chmurki. Nawet przyroda integrowała się z uczniami piętnastki!

Do obejrzenia zdjęcia w Galerii lub w wyższej rodzielczości z komentarzami: >>>tutaj>>>.

Zobaczcie, jak świetnie się bawiliśmy, a my po raz kolejny powspominamy.

Ewa Herchel

Wyjazdy integracyjne klas pierwszych

Drukuj PDF

Nowy Sącz - Barcice - 2014 r.

Skansen

 

 

 

 

 

W dniu 24 września młodzież klas pierwszych wyjechała Skansenna spotkanie integracyjne do Barcic koło Nowego Sącza. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie skansenu oraz piknik połączony z zawodami sportowymi. Historia regionu, rywalizacja sportowa, smakowity posiłek oraz wspaniała pogoda - słowem wszystko, co niezbędne, aby dzień zaliczyć do udanych i pożytecznych.

 

 

 

 

 

Zobacz film :)

 

Strona 2 z 2

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.