Wyjazdy

Wyjazd na Litwę

Drukuj PDF

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 1-3 na wyjazd historyczno-poznawczy na Litwę na przełomie września/października 2016r.
W programie zaplanowano zwiedzanie Wilna, Kowna, Pożajścia, Troków i Druskiennik.

argaiv1667


Bliższe informacje i zapisy do 10 września u nauczycieli historii.

Słoneczna Italia

Drukuj PDF

 

SŁONECZNA   ITALIA

W dniach 22.04 – 27.04.2016 grupa młodzieży z XV LO wraz z nauczycielami M. Suwaj oraz E. Lech wyjechała z zimnej Ojczyzny nie tylko ogrzać się i opalić w słońcu Italii ale także zwiedzić kilka interesujących miejsc.

Majestatyczny Rzym i wspaniały Watykan zrobiły na nas ogromne wrażenie a przepiękne ogrody watykańskie powitały nas pięknymi widokami i słońcem. Fontanna di Trevi, Plac Św. Piotra, Kaplica Sykstyńska, słynne Schody Hiszpańskie oraz inne miejsca warte są odwiedzenia. Niestety papież Franciszek był bardzo zajęty i nie mogliśmy go zobaczyć.

Kolejny dzień spędziliśmy w malowniczej Wenecji wielu z nas chciało tam od razu zamieszkać, niestety zabrakło gotówki również na przejazd gondolą. Podziwialiśmy Plac Św. Marka wraz z katedrą czy Most Złotników, kupiliśmy słynne maski weneckie, robiliśmy zdjęcia a także rozkoszowaliśmy się słynnym włoskim jedzeniem i kawą.

 

Zobacz zdjęcia w Galerii lub w wyższej rozdzielczości tutaj >>>


Odwiedzajcie Italię pamiętając iż tam DZIEŃ bez makaronu to stracony DZIEŃ

Włochy 2016

Drukuj PDF

Wyjazd uczniów XV LO do słonecznej Italii.

 


 

Grupa uczniów i nauczycieli z XV LO wyjeżdża dziś do Włoch na 6-dniową wycieczkę. W trakcie wyjazdu uczniowie będą zwiedzać Florencję, Rzym, Watykan i Wenecję, spróbują potraw kuchni włoskiej , poznają historię, kulturę i tradycje tego kraju.

Życzymy udanego wyjazdu !!!!

Obóz naukowy klasy II c

Drukuj PDF

OBÓZ NAUKOWY KLASY II C, BIOLOGICZNO – CHEMICZNEJ

Najlepiej jest, gdy można połączyć przyjemne z pożytecznym. Tego właśnie dokonali uczniowie klasy II C wyjeżdżając na obóz naukowy do Poronina. Kto by przypuszczał, że w pierwszym tygodniu kwietnia będzie pogoda jak w środku lata (25 °C), a tak właśnie było. W tak miłych okolicznościach przyrody nie straszne były lekcje biologii i chemii, zajęcia terenowe i długie piesze wycieczki.

 

Zdjecia w Galerii lub w wyższej rozdzielczości tutaj >>>>>

DF

Poronin 2015

Drukuj PDF

Obóz naukowy w Poroninie.

Uczniowie klasy 2d i 2b pozdrawiają XV LO z 5- dniowego obozu naukowego w Poroninie, gdzie przebywają pod opieką nauczycieli: Marii Suwaj, Elżbiety Dziadosz, Moniki Nowickiej i Agaty Szostak. Za nami zwiedzanie Poronina, zdobycie Galicowej Grapy, liczenie owiec na hali oraz szarlotka z bitą śmietaną i borówkami na polanie Chochołowskiej . Przed nami jeszcze Krupówki z oscypkami oraz niesamowite widoki Tatr z Gubałówki.

Wspaniała pogoda i dobre humory nas nie opuszczają :)

 

Strona 1 z 2

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.