Projekt aktywności fizycznej

Drukuj PDF

Projekt aktywności fizycznej

argaiv1758

14 listopada 2014 nasza szkoła uzyskała certyfikat za rozwijanie działań promujących prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną.

W ramach projektu realizowanego w szkole KIK/34 „ Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej „ Spośród 1600 szkół i przedszkoli z całej Polski, które przystąpiły do programu „ Szkoła i Przedszkole Przyjazne Żywieniu i Aktywności Fizycznej „ XV Liceum Ogólnokształcące uzyskało certyfikat za rok szkolny 2013/2014 za rozwijanie działań promujących prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną.

Projekt realizowany jest również w bieżącym roku szkolnym 2014/2015.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej projektu www.zachowajrownowage.pl

 


 

 

 

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego w ramach Szwajcarsko–Polskiego Programu Współpracy: „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Projekt ten będzie przeprowadzony w latach 2013/2014 oraz 2014/2015, w trakcie których przewidziana jest realizacja zadań w zakresie żywienia oraz aktywności fizycznej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Pani Minister Krystyny Szumilas.

Szkoła podejmować będzie działania prozdrowotne, takie jak: organizowanie spotkań ze specjalistą z dziedziny dietetyki, żywienia, organizowanie zajęć motywujących uczniów do samodzielnych prozdrowotnych wyborów, edukację rodziców oraz przeprowadzanie cyklu imprez sportowo-rekreacyjnych.

Organizatorem projektu jest Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

B.K.

 

EDUKACJA DLA RODZICÓW  2014-2015

. zdrowe żywienie, dieta - zobacz prezentację

. aktywność fizyczna - zobacz filmy video


Prezentacja multimedialna - prezentacja nr 1

Prezentacja multimedialna - prezentacja nr 2

Prezentacja multimedialna - prezentacja nr 3

Prezentacja multimedialna - prezentacja nr 4

 

 

Ulotka informacyjna dla rodziców dotycząca aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania: pobierz >>>

 

Piramida ŻywieniaPiramida Żywienia


Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.