Nasze sukcesy

Drukuj PDF

Miło nam poinformować o osiągnięciach uczniów klas I.

argaiv1758

I tak uczeń klasy IB – Karol Nowak otrzymał wyróżnienie w VII Konkursie wiedzy o kulturze antycznej i mitologii, organizowanym przez SCKM w Krakowie. Julia Dec z klasy IC otrzymała list gratulacyjny za dobre wyniki w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Renesansie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkoła nasza wzięła udział w projekcie organizowanym przez Wydział Polonistyki UJ i Instytut Filologii Polskiej UP z okazji Jubileuszu „Języka Polskiego”. Patronat honorowy obchodów objęła Rada Języka Polskiego i Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski.

W ramach praktyk studentki III r. filologii polskiej UP przeprowadziły lekcje języka polskiego w klasie IB i IE. Temat brzmiał bardzo ciekawie – I ty możesz zostać korektorem „Języka Polskiego”.
Treść lekcji wypełniły interesujące ćwiczenia. Najlepsi i najaktywniejsi uczniowie otrzymali jubileuszowy numer „Języka Polskiego” i dyplomy, podpisane przez profesora Bogusława Dunaja i profesora Piotra Żmigrodzkego z PAN.
W ramach obchodów Jubileuszu zorganizowano też grę uliczną: „Co z tym Adamem?”. Zadania gry były skupione wokół zagadnień związanych z kulturą i historią języka polskiego. Gra miał miejsce w dniu 16 kwietnia na obszarze Starego Krakowa. Nasz zespół z klasy III E w składzie:
Gabrysia Świątkowska, Magda Starowicz, Kacper Biliński, Bartek Makówka, Robert Walentynowicz, zajął wspaniałe 3. miejsce. W nagrodę zwycięzcy otrzymali dyplomy i słowniki.

Gratulujemy i życzymy takich sukcesów na maturze!

T K-H

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.