Działalność Samorządu Uczniowskiego

Drukuj PDF

 

argaiv1667

„SZLACHETNA PACZKA”

Już po raz czwarty XV LO w Krakowie zaangażowało się akcję „SZLACHETNA PACZKA”. W tym roku Samorząd Uczniowski wybrał do obdarowania młodą pięcioosobową rodzinę z Krakowa. Najważniejszą potrzebą rodziny oprócz podstawowej żywności i środków czystości czy ubrań było łóżko, gdyż to na którym obecnie spali i odpoczywali było stare i zniszczone.

10.12.2016r. odbył się finał XVI edycji „ SZLACHETNEJ PACZKI” . Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli szkoły udało się obdarować rodzinę nową wersalką, oraz wieloma pięknymi i przydatnymi prezentami.

Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem MLP-2193-537319), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Bardzo poruszyło mnie to, że Darczyńca chce zrobić niespodziankę dla rodziny. Po przyniesieniu wszystkich paczek na piętro mieszkania rodziny, drzwi otworzył pan Kazimierz, który nie krył wzruszenia. Rodzice od razu zajęli się rozpakowywaniem prezentów - z każdą odpakowywanym podarunkiem rodzina miała łzy w oczach. Dzieci były bardzo uradowane grami, zabawkami, misiami. Adaś, sześciolatek powiedział: "to moje najfajniejsze życie w tym roku". I ja, i darczyńca rozpłakałyśmy się ze wzruszenia w tamtym momencie. Wiktorek, siedmiolatek bardzo ucieszył się z gier komputerowych, szczególnie FIFA - "Ooo, to teraz będę sportowcem", stwierdził. Pełne radości dzieci śmiały się, śpiewały i tańczyły. Rodzice zaś powtarzali, że Szlachetna Paczka będzie wspaniałym impulsem na nowej, lepszej drodze życie. Rodzice najbardziej cieszyli się z łóżka.

Co chce przekazać Tobie wolontariusz:

Bardzo dziękuję Natalii za wybranie rodziny - za działanie dzięki któremu poczuli się wyjątkowi, za zaufanie im. Bardzo dziękuję także pani Agacie Szostak oraz Monice Nowickiej za opiekę nad działaniami samorządu XV Liceum. Bardzo dziękuję również XV Liceum przygotowanie tak wspaniałej paczki, za pomoc, dzięki której rodzina będzie miała piękniejsze Święta w szczęśliwej atmosferze, bez żadnych problemów czy trosk. Dziękuję za to, że pan Kazimierz znów uwierzył w ludzkie dobro.

Co chce powiedzieć od siebie rodzina:

Serdeczne podziękowania dla Darczyńców ze szkoły nr 15 w Krakowie za podarowanie łóżka i innych prezentów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Szlachetna Paczka pomoże nam w nadchodzących świętach, dzieciom w nauce, w zabawie. Podarowane łózko, na którym będą mogły wypoczywać i spać dzieci, będą mogły mieć sny skierowane na dobro ludzi - które to sny przekształcą się w rzeczywistość w ich dorastającym życiu i tak samo będą pomagać ludziom w potrzebie jak Państwo! Dziękujemy!

 

Wdzięczna i szczęśliwa rodzina w dowód uznania podziękowała swoim darczyńcom uśmiechem oraz życzeniami na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Wszystkim zaangażowanym w akcję uczniom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy.

SU

 

 

*   *   *   *

 

„MIKOŁAJ DZIECIOM”

W miesiącu grudniu, już po raz drugi Samorząd Uczniowski zorganizował
i przeprowadził akcję „ Mikołaj dzieciom” skierowaną do małych pacjentów przebywających w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - Prokocimiu.

06.12.2016 r. nastąpił finał akcji. Dzieci zostały obdarowane pięknymi prezentami.

 

 

Do podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w akcję dołącza się

Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

*   *   *   *

 

POCZTA WALENTYNKOWA


 

 

W dniach od 10 -15.02.2016r. w XV Liceum Ogólnokształcącym

została zorganizowana POCZTA WALENTYNKOWA.

Wszyscy zakochani mogli wrzucić do skrzynki swoją walentynkę.

W poniedziałek  15.02.2016r. ok. 70 walentynek trafiło do rąk adresatów.

SU

 

*   *   *

 

AKCJA „ PĄCZEK DLA AFRYKI”

Zakończona została akcja „Pączek dla Afryki”. Zebrano kwotę przekazano Fundacji ”Kapucyni i Misje”. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie tak szlachetnego celu.

 

SU

 

*  *  *

 

SZLACHETNA PACZKA 2015


 

W okresie przedświątecznym w XV LO, już po raz kolejny została przeprowadzona akcja
„ SZLACHETNA PACZKA” . W tym roku prezentami została obdarowana rodzina wielodzietna z okolic Zamościa. Największym marzeniem rodziny było otrzymanie nowej automatycznej pralki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów oraz nauczycieli udało się spełnić marzenia rodziny – otrzymali wiele pięknych oraz przydatnych prezentów.

 

Wolontariusz, który opiekował się „naszą” rodziną napisał:

„Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki. Rodzina nie spodziewała się paczek. Był obecny również pan Wojciech, który niedawno przyjechał do domu. Stanął jak wryty, gdy zobaczył paczki powiedział, że żona coś wspominała o tym, że mogą dostać jakieś paczki, ale nie taką ilość... Pani Anna rozpłakała się. Powiedziała: nie mogę w to uwierzyć po dwudziestu latach mam normalną pralkę. W końcu usiądę sobie z kawą i będę patrzyła jak się pierze. Pan Wojciech ciągle powtarzał, że nigdy nie spodziewał się, że ktoś może im tyle ofiarować. Najbardziej go zdziwiła pralka: "Nie dość, że automatyczna to jeszcze nowa. Nie wierzę." Dzieci jak to nastolatkowie dość nieśmiało rozpakowywali paczki, ale każde z nich obdarowało nas ukradkowym uśmiechem. Magda jak to każda dziewczyna najbardziej zainteresowała się ubraniami. Przeglądała je z zaciekawieniem. Chłopaki pomagali rozpakowywać paczki z nadzieją, że i oni znajdą coś dla siebie. Nie pomylili się. Kiedy znaleźli coś ciekawego delikatnie odkładali to na bok, by obejrzeć i podzielić się później.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz: Bardzo dziękuję za pomoc jaką otrzymała rodzina. Również za naszą owocną współpracę. Paczki były adekwatne do potrzeb rodziny.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: Bardzo bardzo dziękujemy za wszystkie paczki.
Są cudowne. Odżyłam, po dwudziestu latach mam pralkę. Dziękujemy za wszystko”.

 

Do podziękowań dołącza się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

To piękne i szlachetne móc pomagać innym.

SU

 

*  *  *

 

 

 

FINAŁ AKCJI „MIKOŁAJ DZIECIOM”

W dniach od 23.11 do 03.12.2015r.  z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci ze szpitala w Krakowie

Akcja zwana „ Mikołaj dzieciom” zakończyła się w dniu 04 grudnia 2015 r.
Trzech pomocników Świętego Mikołaja wręczyło prezenty grzecznym dzieciom ze szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu.

 

Szczęścia i uśmiechów nie było końca.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy!!!

SU


*  *  *

 

Akcja „PĄCZEK DLA AFRYKI”

W dniu 04.02.2016 r. – w TŁUSTY CZWARTEK na terenie naszej szkoły na każdej przerwie będą sprzedawane pączki w ramach akcji „ PĄCZEK DLA AFRYKI”.

Organizatorem akcji są Kapucyni - misjonarze od 30 lat pracujący w Afryce.

Dochód ze sprzedaży pączków zostanie przekazany na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

Szczegółowy opis projektów na stronie internetowej: http://paczek.kapucyni.pl

 

Zamiast samemu zajadać się pączkami, możesz podzielić się nimi z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej.

 

 

*  *  *

 

 

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w II semestrze 2014-2015

 

Już na początku naszego działania udało się wprowadzić w nasze szkolne progi Szczęśliwy Numerek! Sądzimy, że wiele uczniów uchroni on od nieszczęśliwej oceny! :)

Z okazji Dnia Kobiet dla naszych wspaniałych nauczycielek przygotowaliśmy drobny upominek i oczywiście życzenia!

Wraz z rozpoczęciem Wiosny, w dniu 18/19 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy WIOSENNĄ LOTERIĘ! Główną nagrodą było darmowe ‘np’ do wykorzystania na dowolnym przedmiocie. Nie zabrakło również czekolad czy cukierków dla reszty osób biorących udział w zabawie!

Z racji tego, że w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, przedstawiciele Samorządu urządzili stoisko na szkolnym korytarzu zachęcając gimnazjalistów do zapisania się do naszej szkoły oraz oraz opowiadając o roli Samorządu.

Nasz Samorząd włączył się również w organizację gali SzFA! Przewodnicząca szkoły – Kamila Wałach, miała zaszczyt poprowadzić tegoroczną galę.

W dniu 31 marca zorganizowaliśmy Kiermasz Ciast – dla każdego łasucha znalazło się coś dobrego!

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy dla każdego nauczyciela i pracownika szkoły przygotowane zostały życzenia i drobny upominek :)

Również udało nam się zorganizować „Wycieczkę dookoła świata”! Klasy 1 i 2 przedstawiły w swojej sali wylosowany przez siebie kraj. Każdemu udało się to znakomicie, szczególnie klasie 2d – zwycięzcom konkursu, 2b – właścicielami drugiego miejsca oraz 1b - którzy zajęci miejsce III. Wygranym jak i również wszystkim innym uczestnikom serdecznie gratulujemy! :)

Z okazji zakończenia roku dla klas trzecich w dniu 24 kwietnia, przewodnicząca Samorządu - Kamila Wałach uroczyście pożegnała tegorocznych maturzystów.

 

Życzymy wszystkim doskonale zdanej matury oraz wszystkiego dobrego!

 

 

 

SZLACHETNA PACZKA  2014! – kolejna udana akcja!

 
W  czasie mikołajkowo – świątecznym w miesiącu grudniu samorząd XV LO przeprowadził szeroko zakrojoną w całej szkole akcję SZLACHETNA PACZKA. Zebraliśmy 1700 zł, za którą to sumę zakupiliśmy pralkę, obuwie dla dzieci wybranej rodziny, okulary korekcyjne dla 9- letniego chłopca oraz zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, zabawek, artykułów szkolnych i środków czystości. Wszystko zostało przekazane wybranej w akcji rodzinie.
Z relacji wolontariusza, który opiekował się wybraną przez nas rodziną, dowiedzieliśmy się, jak przebiegało wręczenie paczki:


Relacja  wolontariusza z wręczenia paczki rodzinie:
Do rodziny wraz z wolontariuszem Piotrkiem przyszliśmy około godziny 11:00. Czuć było atmosferę oczekiwania. Z każdą kolejną wnoszoną paczką młodsze dzieci - Zosia, Andrzej i Karol - nie mogły się nadziwić. Również rodzice byli zaskoczeni ilością podarunków; pytali, czy na pewno wszystko jest dla nich. Zwłaszcza, że dwa dni wcześniej otrzymali pralkę, bon na okulary oraz buty. Przy wnoszeniu prezentów do mieszkania nie było tylko starszej córki - Joasi. Postanowiliśmy poczekać na nią ok. 10 minut, żeby wszyscy członkowie rodziny byli obecni. Andrzej i Karol z trudem wyczekali, już chcieli rozdzierać kolorowy papier i koniecznie przekonać się, co znajdą w środku. Wartość Paczki była tym większa, im dłużej i cierpliwiej musieliśmy czekać na jej rozpakowywanie. Podkreślało to wyjątkowość tego prezentu. Po przyjściu Joasi rodzina mogła wreszcie otworzyć prezenty. Każdy (nawet rodzice) chciał otworzyć chociaż jedno pudełko. Byli wdzięczni za wszystko, co w nich znaleźli, a jednocześnie zaskoczeni, że to ich spotyka takie dobro. Mała Zosia na koniec zaśpiewała dla nas piosenkę. Andrzej i Karol z nadmiaru szczęścia biegali po pokoju, co chwilę nam dziękując i chowając słodycze przed czujnym wzrokiem rodziców, do skrytek w swoim pokoju. Na twarzy Joasi pojawił się wielki uśmiech, kiedy przymierzała podarowane ubrania. Głośno rozmyślała, które z nich będzie mogła ozdobić i przerobić, co jest jej nową pasją. Rodzina była bardzo wdzięczna za Paczkę, nasze spotkanie z nią było pełne przedświątecznej radości.


Słowa wolontariusza dla XV LO:
Dziękuję za owocną współpracę oraz za przygotowanie paczki z taką starannością. Jestem wdzięczna całej szkole - uczniom, rodzicom i wychowawcom - za wspólne stworzenie paczki, a szczególnie pani Ewie za czuwanie nad całym przedsięwzięciem.


Podziękowania od rodziny:
Rodzina chce podziękować po raz kolejny Darczyńcy, a także całej szkole, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za włączenie się w akcję. W ramach tego dzieci przygotowały dla Darczyńcy drobny upominek - Anioła. Bo właśnie za aniołów rodzina uważa tych, którzy im pomogli!

 

 

 

 

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W I SEMSTRZE 2014 / 2015

 

  1. Samorząd włączył się do akcji Sprzątanie świata, w której zawsze biorą udział uczniowie klas pierwszych.
  2. Z okazji Dnia Chłopaka żeńska część SU uhonorowała ich słodyczami.
  3. Z okazji Dnia Nauczyciela – członkinie SU upiekły babeczki, które udekorowano życzeniami.
  4. W czasie mikołajkowo – świątecznym w miesiącu grudniu samorząd przeprowadził szeroko zakrojoną w całej szkole akcję Szlachetna paczka. Zebraliśmy 1700 zł, za którą to sumę zakupiliśmy pralkę, obuwie dla dzieci wybranej rodziny, okulary korekcyjne dla 9- letniego chłopca oraz zorganizowaliśmy zbiórkę żywności, zabawek, artykułów szkolnych i środków czystości. Wszystko zostało przekazane wybranej w akcji rodzinie.
  5. Nie udało się przeprowadzić turnieju siatkówki klas I, II, III z powodu braku zainteresowania ze strony uczniów.
  6. Kontynuowana jest akcja „ Zakrętka”.
  7. W styczniu 2015 roku będą przeprowadzone wybory do SU na rok 2015.

    

   Pobierz i zapoznaj się z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego

    

    

    

    

    

   SZLACHETNA PACZKA
   Kraków, 15.12.2013

   W związku z mikołajkami Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję stowarzyszenia Wiosna Szlachetna paczka. paczka_1

   Wybraliśmy 4 – osobową rodzinę z dwójką dzieci i rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na zakup najpotrzebniejszy rzeczy. Uczniowie i nauczyciele chętnie wspierali finansowo nasze przedsięwzięcie, zbiórka szła pełna parą. Dowiedzieliśmy się, że artykułem najpilniejszej potrzeby jest węgiel do ogrzewania domu w czasie nadchodzącej zimy. Wzmożone działania doprowadziły do zebrania kwoty 1250zł, za które to pieniądze udało się kupić 1,5 tony węgla dobrej jakości. Pracownicy składu węgla na ulicy Tischnera również wsparli akcję oferując darmowy przewóz węgla do domu rodziny.

   Dodatkowo SU zorganizował również zbiórkę żywności, słodyczy, środków czystości, zabawek i odzieży dla naszej rodziny. To, co udało się zgromadzić, przekroczyło nasze wyobrażenia. Hojność uczniów sprawiła, że oprócz niezbędnego węgla, ofiarowaliśmy jeszcze kilka paczek żywności i innych artykułów.

   certyfikat_ewaSpełniając marzenie najmłodszego członka rodziny, 3 – letniego chłopca, z pieniędzy samorządu zakupiliśmy również rowerek.

   Dużo radości sprawiło nam pakowanie wszystkich produktów do pudeł i oklejanie ich ozdobnym papierem.

   Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydaja się nierealne.

   Relacja wolontariuszy z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

   Kiedy dojechaliśmy pod dom rodziny samochodem pełnym paczek, pani Magdalena nie mogła uwierzyć własnym oczom. Łukasz od razu zaczął pomagać nosić paczki, a mały Maciuś krzyczał z radości na widok prezentów. Gdy wnieśliśmy już wszystkie, zachęciłam Maćka do rozrywania papieru pakunkowego, co zaczął ochoczo i z radością robić. Pierwsza została rozpakowana paczka, w której znajdował się rowerek. Pani Magdalena gdy go zobaczyła zaniemówiła i zaczęła płakać ze szczęścia. Maciuś od razu zaczął go oglądać. Następnie w ruch poszły paczki pełne żywności, na widok której ucieszyła się pani Maria - "Będziemy mieć cudowne święta" - powiedziała. Łukasz ucieszył się na widok ubrań oraz słodyczy. Radości nie było końca, pani Magdalena powtarzała, że to niesamowite.

   Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: certyfikat_lo

   W imieniu całej mojej rodziny dziękuję z całego serca za dary, prezenty dla nas. Jest to dla nas wielka pomoc i radość, że możemy cieszyć się z tak wielkich prezentów. Życzę z głębi serca Wesołych Świąt. Dziękuję to mało, ale szczerze jeszcze raz bardzo bardzo dziękujemy! 

    

    

    

    

   W IMIENIU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM I NAUCZYCIELOM, KTÓRZY WSPARLI NASZĄ AKCJĘ SZLACHETNA PACZKA W GRUDNIU 2013 ROKU.  

    

    

    

   ****

    

    

   Przedstawiciele SU aktywnie rozpoczęli kolejne kilka miesięcy pracy.

   Wrzesień 2013 r.

    

   1. Samorząd włączył się do akcji Sprzątanie świata, w której zawsze biorą udział uczniowie klas pierwszych.
   2. Z okazji Dnia Chłopaka żeńska część SU pod przewodnictwem Kamili uhonorowała ich słodyczami.
   3. Z okazji Dnia Nauczyciela zakupiliśmy słodkie upominki dla każdego pracownika szkoły, które wręczała Iwona Konieczna.         Przedstawiciele SU : Grzegorz Bator, Adam Leszczyński, Bartosz Dubisz, Wojciech Lipiarz brali udział w przygotowaniu przedstawienia z tej okazji. Współpracowali z klasą dyżurną, 2b.
   4. Coraz bardziej popularne święto Halloween stało się inspiracja do działania dla SU.
    • Zorganizowaliśmy konkurs na wystrój sal lekcyjnych ( tematycznie związany z halloween). Zwyciężyła dekoracja w sali 23, a opiekująca się nią klasa 2c zyskała w ramach nagrody dzień bez pytania i kartkówek. Drugie miejsce zajęła klasa 3c, która niemal równie pięknie udekorowała salę 31 i dzień bez pytania należał się bez wątpienia. Trzecie miejsce dla klasy 2a za dekorację Sali 20.
    • 31 października zorganizowaliśmy loterię. Losy można było zakupić już za 1 złotówkę. Główna nagrodą była dwuosobowa wejściówka w Aqua Parku w Krakowie. Pozostałe to: pen-drive, nieprzygotowania do lekcji, czekolady i inne słodycze. Uczestnicy loterii dobrze się bawili!!
   5. W najbliższym czasie mikołajkowo – świątecznym planujemy przeprowadzenie kilku akcji:
    • Pomoc dla domu dziecka w Podgórzu,
    • Akcja zakrętka, której celem będzie zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek, za które można będzie zakupić wózek inwalidzki dla osoby go potrzebującej,
    • Konkurs na świąteczny wystrój sali,
    • Akcja zdjęcie z Mikołajem. W dniu 6 grudnia uczniowie naszej szkoły będą mogli zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem, który będzie obecny w piętnastce z całym sowim orszakiem!

   Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.