Osiągnięcia sportowe

Drukuj PDF
Krakowska Gala sportu Młodzieżowego 2010 Otwarcie Orlika - turniej piłki nożnej
Gala Sportu Szkolnego, wrzesień 2010 - odbiór Pucharu Rady Miasta Krakowa za zajęcie I miejsca w Biegach Samorządowych oraz pamiątkowej statuetki za promocję sportu dla Dyrekcji szkoły
Otwarcie Orlika, listopad 2010
Turniej Międzyszkolny w piłce nożnej chłopców - finały rozgrywano na nowo otwartym obiekcie


Osiągnięcia młodzieży XV Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie w zawodach międzyszkolnych rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w latach 2009-2012

Rok szkolny 2012/2013

Ze sportu szkolnego - aktualności

argaiv1758

Szkoła otrzymała podziękowanie za wsparcie wolontariuszami organizację VI Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim – Bieg Trzech Kopców w dn. 7.10.2012 r.

W miesiącu listopadzie zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w projekcie edukacyjnym KIK/34 w ramach Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy (SPPW): Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej. Projekt będzie realizowany w latach szkolnych 2013/2014 i 2014/2015. Honorowy patronat nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyna Szumilas, a szkoła nasza znalazła się wśród 8 szkół z województwa małopolskiego, które będą brały udział w w/w projekcie. Jest to dla nas duże wyróżnienie .

Na terenie szkoły w miesiącu październiku przeprowadzono turniej międzyklasowy w piłce nożnej chłopców. Aktualnie prowadzone są rozgrywki międzyklasowe w piłce siatkowej dziewcząt. Do ścisłego finału zakwalifikowały się następujące klasy : 1b, 1d, 3d, 3f. Finały odbędą się w miesiącu grudniu. Również zakończony został Turniej w tenisie stołowym dla dziewcząt i chłopców organizowany już po raz trzeci. Wśród dziewcząt I miejsce zdobyła Izabela Tran z kl.2d .

Od 3.12.2012 rozpoczynają się rozgrywki międzyszkolne w piłce koszykowej dziewcząt w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, w których startuje nasza szkolna reprezentacja. Mecze rozgrywane będą w Hali Com-Com Zone w Nowej Hucie i II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. Również reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej rozpocznie swoje sportowe zmagania.

Rok szkolny 2011/2012

IV miejsce reprezentacji dziewcząt w II Lidze piłki siatkowej w Krakowie. Zawody organizowane w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży 27.02.2012 r.

IV miejsce dla drużyny dziewcząt w badmintonie 20.04.2012 r.

II miejsce w pływaniu w Krakowie – styl klasyczny - 50 m  Sandry Wolskiej uczennicy kl.1e, a III miejsce w zawodach wojewódzkich. Natomiast uczeń Dominik Łukasik w stylu grzbietowym na 50 m zajął III miejsce, a w zawodach wojewódzkich V miejsce.

VII miejsce reprezentacji dziewcząt w Finale Miejskim – Licealiady Młodzieży w Korespondencyjnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej.

Rok szkolny 2010/2011

 III miejsce dziewcząt i chłopców w XXI Biegu Samorządowym rozgrywanym na Błoniach Krakowskich. Podziękowanie dla szkoły za udział w zawodach i promocję sporu szkolnego
14 maja 2011.

 III miejsce dziewcząt w II Lidze Piłki siatkowej rozgrywanej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna chłopców zajęła w rozgrywkach II Ligii VII miejsce.

 IV miejsce drużyny chłopców w koszykówce o Puchar Dyrektora VII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie 4-5.01.2011 roku.

 V miejsce dla reprezentacji dziewcząt i chłopców w V Turnieju Licealnym o Puchar Prezesa K.S. Korona 16-17.06.2011 roku.

 VI miejsce w Piłce Halowej Chłopców w II Lidze –zawody rozgrywane w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

 Na terenie szkoły został zorganizowany Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla młodzieży szkolnej oraz uczniów pobliskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 18.11.2010 roku nastąpiło uroczyste otwarcie ,, Orlika ‘’ na terenie naszej szkoły przez Prezydenta Miasta Krakowa. Z tej okazji zostały przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego Turnieje Międzyklasowe w piłce siatkowej dziewcząt i piłce nożnej chłopców.

 Rok szkolny 2009/2010

I miejsce w Krakowie w kategorii dziewcząt w XX Biegu Samorządowym rozgrywanym na Błoniach Krakowskich. Szkoła otrzymała pamiątkowy puchar od Rady Miasta Krakowa, a na ręce Dyrekcji szkoły wręczona została pamiątkowa statuetka za aktywne włączanie się w organizację imprez sportowych. Dodatkowo zostaliśmy wyróżnieni przez Miejski Szkolny Związek Sportowy za organizację i przeprowadzenie meczy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży oraz Memoriału im. W. Obuchowicza klas I-II.

Młodzież brała udział w XV Marszobiegu Niepodległości 6.11. 2010 zdobywając cenne nagrody w swoich kategoriach wiekowych m.in. Kamila Hayder zajęła II miejsce.

II miejsce w Piłce Nożnej Halowej Chłopców rozgrywanych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży - III Liga i awans do Ligi II w Krakowie.

Udział Młodzieży w III edycji Cracovia Interrun rozgrywanego na Rynku Głównym - podziękowania dla szkoły za uczestnictwo 30 osobowej drużyny w imprezie sportowo-rekreacyjnej.

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.