Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Irena Sendlerowa

Drukuj PDF


Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. 

argaiv1667

 

 

Uchwałą Sejmu VIII kadencji rok 2018 został ustanowiony rokiem Ireny Sendlerowej. W czasie II wojny światowej uratowała około 2500 żydowskich dzieci z getta warszawskiego. Postać Pani Ireny Sendlerowej została przybliżona naszym uczniom poprzez projekcję filmu pt."Dzieci Ireny Sendlerowej" w reżyserii Johna Kenta Harrisona oraz plansz edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas pierwszych.


VI edycja projektu "Kresy"

Drukuj PDF

VI edycja projektu "Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku".


Grupa uczniów z klas pierwszych i drugich uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Tematyka wykładów dotyczyła historii Polski z lat 1939-1956.

Wizyta w piekarni

Drukuj PDF

,,Tyle nas, tyle nas do pieczenia chleba ..."

15 stycznia w samo południe, uczniowie klasy 2c udali się do niezwykłego miejsca - piekarni Pochlebstwo na Zabłociu, aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat pieczenia prawdziwego chleba na zakwasie. To niezwykłe spotkanie odbyło się w ramach projektu Erazmus +, realizowanego w naszej szkole, dotyczącego dobrych i złych nawyków żywieniowych młodzieży. Poznaliśmy sympatycznych właścicieli, którzy sami od podstaw stworzyli mikropiekarnię. Po chleb o nieprzypadkowych nazwach Unitra - Telpod, Superior czy Miraculum, nawiązujących do nieistniejących już na Zabłociu fabryk, przyjeżdżają mieszkańcy nawet z odległych części Krakowa. My mogliśmy się dowiedzieć, jak powstaje ten smaczny i zdrowy chleb z mąki pszennej czy żytniej i jak niezwykły jest to proces. Każdy z uczestników wycieczki dostał świeżo upieczony bochenek. Był pyszny! Dostaliśmy również zakwas, który już stał się zaczynem domowych eksperymentów piekarniczych.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie - właścicielce Pochlebstwa za zaproszenie, a wszystkich zachęcamy do odwiedzenia piekarni!

Beata Sobesto

Erasmus - zdrowy styl życia

Drukuj PDF

19 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Przeczytaj zanim zjesz – czyli co zawierają etykiety produktów spożywczych”. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu ERASMUS – Zdrowy styl życia.

Pani dr inż. Anna Drahun, technolog żywienia i dietetyk przekazała nam wiele ciekawych informacji, nt. co powinien producent umieszczać na etykietach produktów spożywczych oraz jak je umiejętnie czytać. Ponadto podzieleni na grupy, uczniowie sami odczytywali etykiety wybranych produktów i pod okiem prowadzącej wybierali najzdrowszy z nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zakończenie warsztatów odbył się krótki quiz, który wygrał Daniel Kaleta, uczeń klasy I C.

DF

Strona 3 z 51

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.