Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Nasi laureaci w konkursie "Ślady języków w Krakowie"

Drukuj PDF

Gratulacje dla Aleksandry Fabin i Patrycji Idzikowskiej za zajęcie I miejsca w konkursie "Śladami języków w Krakowie"

argaiv1837

Aleksandra Badak

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Drukuj PDF

W sobotę 20 stycznia 2018 roku odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w okręgu krakowskim II etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentował Maciej Wnuk z klasy IIIe. Spośród 61 uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowało się 12 osób, wśród nich Maciek, który zajął trzecie miejsce w okręgu krakowskim.

Maćku, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy powodzenia 17-18 marca w Warszawie podczas potyczek finałowych.

Aleksandra Badak

Opłatek dla Seniora

Drukuj PDF

W gościnnych murach naszego liceum spotkali się starsi i samotni mieszkańcy XII dzielnicy na „Opłatku dla Seniorów”. Spotkanie z poczęstunkiem zorganizowało XV LO we współpracy z parafią Matki Bożej Dobrej Rady. Uczniowie klasy 2B przedstawili na nim „ Jasełka na dworcu” . Spektakl o bezdomnych mieszkających na dworcu w Krakowie, którzy pod wpływem przybyszów z czasów Jezusa, zmienili się wewnętrznie.

Czas opłatkowego spotkania umilali Seniorom klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, którzy pięknie śpiewali bożonarodzeniowe kolędy. Seniorzy dziękowali za gościnę i obiecali, że w przyszłym roku także odwiedzą naszą szkołę. Opłatek dla starszych ludzi z terenu parafii stał się już spotkaniem cyklicznym. Odbywa się co rok, tuż po świętach Bożego Narodzenia.

IP

Noc biologów

Drukuj PDF

12 stycznia 2018 roku, uczniowie kas I C, II B i II C, wraz z nauczycielem biologii, wybrali się do Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych na tradycyjną noc biologów. Podzieleni na grupy, wysłuchaliśmy trzech wykładów: „Drzewa w mieście – szansa na normalne życie czy śmiertelne zagrożenie?”, „Zastosowanie komórek macierzystych w hodowli tkanek” i „Wędrówki roślin” oraz braliśmy udział w warsztatach pt. „Różowa niespodzianka – badanie zdolności leukocytów do wytwarzania tlenków azotu”.  

         

 Jak co roku zajęcia były interesujące i wniosły wiele nowych informacji do naszej wiedzy.

DF

Strona 2 z 48

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.