Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Pamięć XX wieku.

Drukuj PDF

Pamięć XX wieku. Polacy ratujący Żydów.

argaiv183712 kwietnia 2017 roku uczniowie klas II B, II C, II D uczestniczyli w projekcji filmu pt. "Azyl" w reżyserii Niki Caro (USA, 2017 rok). Film oparty został na prawdziwej historii Antoniny Żabińskiej i jej męża Jana, dyrektora warszawskiego zoo i dotyczy czasów II wojny światowej. Ryzykując życiem własnym i swoich dzieci, ratowali Żydów z warszawskiego getta, pomagając im przetrwać na terenie zrujnowanego zoo, tuż pod okiem Niemców. W 1965 roku małżonkowie zostali odznaczeni przez Instytut Yad Vashem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Wycieczka do Wrocławia

Drukuj PDF

25 i 26 kwietnia 31 osób z klas pierwszych wyjechało na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo brzydkiej, deszczowej pogody szczególnie drugiego dnia udało się nam zobaczyć wszystko, co zaplanowaliśmy, w tym przede wszystkim rynek, ratusz, Kościół św. Elżbiety, Uniwersytet Wrocławski, Wyspę Piaskową i Ostrów Tumski. Niezwykle interesujące były też dla nas odwiedziny we wrocławskim ZOO wraz z niesamowitym Afrykarium oraz zobaczenie Panoramy Racławickiej. Szczególne wrażenie zrobiła jednak na wszystkich najnowsza atrakcja Wrocławia, czyli Hydropolis. To nowocześnie urządzone muzeum, a raczej centrum wiedzy o wodzie zachwyciło nas tak, iż wielu obiecało sobie zobaczyć je przynajmniej jeszcze raz.

 Dominika Golec

Bieg po zdrowie 2017

Drukuj PDF

W dniu 3 czerwca 2017 r ( sobota ) o godzinie 10.30 odbędzie się V edycja ,,Biegu po zdrowie ''.

Trasa : długość ok. 2800m . Bieg wzdłuż Al.. Dygasińskiego ,pętla ok.800 m po Parku Jerzmanowskim i powrót do szkoły. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie biegu. Regulamin ,, Biegu po zdrowie " - (pobierz >>).

Współpraca : Rada Dzielnicy XII ,Fundacja Wygrajmy Siebie , Rada Rodziców XV LO.

Zapraszamy wszystkich uczniów do czynnego udziału w imprezie oraz sympatyków biegania .

Wielka zbiórka książek 2017

Drukuj PDF

 

Biblioteka Szkolna serdecznie zaprasza całą społeczność naszego Liceum  do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci i dorosłych przebywających w placówkach medycznych.

Jest to akcja ogólnopolska. Książki nowe lub używane, wydane po 2000 roku – w dobrym stanie, można przynosić do naszej biblioteki w dniach od 24 kwietnia do 19 maja 2017 roku.

Zebrane materiały dostarczone zostaną do ustalonego przez organizatora punktu w Krakowie i po przejściu odpowiednich procedur przekazane dzieciom, młodzieży i dorosłym przebywającym w szpitalach, gdzie pomogą im przetrwać trudne chwile.

Serdecznie zachęcamy do pomocy.

Strona 10 z 48

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.