Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Dzień otwarty

Drukuj PDF

Dzień Otwarty w Piętnastce!

argaiv1294

 

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów na Dzień Otwarty naszej szkoły połączony z Dniem Erasmusa+ we wtorek 4 kwietnia 2017 roku od godziny 10.15 do godziny 16.00.

 

Program Dnia Otwartego:

 10.15 - 12.30

Prezentacje planowanych klas dla gimnazjalistów

Uroczysty program artystyczny dla zaproszonych gimnazjalistów oraz gości projektu Erasmus + z Węgier, Niemiec, Turcji i Hiszpanii (przedstawienie w języku angielskim, występy muzyczne i taneczne, pokazy naukowe)

 Od 12.30

Zwiedzanie szkoły, degustacja ciast przygotowanych przez uczniów, możliwość rozmowy w języku obcym

 15.00 Prezentacje planowanych klas dla gimnazjalistów

15.30 Prezentacje planowanych klas dla gimnazjalistów

 17.00 Zakończenie

Fantasy czyta się samo…

Drukuj PDF

2 marca 2017 r. odbył się pierwszy etap konkursu Fantasy czyta się samo… Do tego etapu wybrano 5 tytułów z listy książek najchętniej czytanych przez uczniów XV LO : Igrzyska śmierci, Niezgodna, Harry Potter, Więzień labiryntu oraz Metro 2033. W konkursie wzięło udział 24 uczniów głównie z klas pierwszych i drugich. Drugi etap już w kwietniu, a nagrodami są bony do księgarni.

Uczniowie, którzy przeszli do finału (uczestnicy mogli dobyć maksymalnie 40 punktów :)

  1. Smagło Julia 2c – 37 pkt.
  2. Kubać Julia 1c – 36 pkt.
  3. Zadora Wioletta 1c – 34 pkt.
  4. Zapiór Dominika 1d – 32 pkt.
  5. Bańbuła Paulina 1c – 31 pkt.
  6. Zych Ewelina 1c – 31 pkt.

Spotkanie z pisarzem Mariuszem Wollnym

Drukuj PDF

Spotkanie z panem Mariuszem Wollnym odbyło się 14 marca br. na Placu Mariackim w składzie towarów u Kacpra Ryxa. Grupa uczniów z naszego liceum dzieliła się z krakowskim pisarzem swoimi odczuciami dotyczącymi literatury współczesnej, tego, co czyta się w szkole i chętnie słuchała opowieści o początkach pracy pisarskiej.

Mariusz Wollny –  zamieszkały w Krakowie autor popularno-naukowych książek historycznych dla czytelników w każdym wieku, powieści z pogranicza „płaszcza i szpady”, sensacji i
kryminału. Młodzieży licealnej najbardziej znany z 4-tomowego cyklu krakowskiego o przygodach XVI-wiecznego inwestygatora królewskiego (detektywa) Kacpra Ryksa.

Ewa Herchel

Maria Skłodowska-Curie

Drukuj PDF

"Maria Skłodowska - Curie"

 


W dniu 21 marca 2017 roku uczniowie i nauczyciele XVLO uczestniczyli w projekcji filmu pt."Maria Skłodowska - Curie", w kinie Cinema City Zakopianka. Reżyserem filmu jest Pani Marie Noëlle, rolę Marii zagrała polska aktorka Karolina Gruszka. Film jest polsko - niemiecko - francusko - belgijską koprodukcją. Zobaczyliśmy historię niezwykłej kobiety, matki, żony i genialnego naukowca. Maria Skłodowska - Curie była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą.

Strona 10 z 46

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.