Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Wycieczka do Wrocławia

Drukuj PDF

25 i 26 kwietnia 31 osób z klas pierwszych wyjechało na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo brzydkiej, deszczowej pogody szczególnie drugiego dnia udało się nam zobaczyć wszystko, co zaplanowaliśmy, w tym przede wszystkim rynek, ratusz, Kościół św. Elżbiety, Uniwersytet Wrocławski, Wyspę Piaskową i Ostrów Tumski. Niezwykle interesujące były też dla nas odwiedziny we wrocławskim ZOO wraz z niesamowitym Afrykarium oraz zobaczenie Panoramy Racławickiej. Szczególne wrażenie zrobiła jednak na wszystkich najnowsza atrakcja Wrocławia, czyli Hydropolis. To nowocześnie urządzone muzeum, a raczej centrum wiedzy o wodzie zachwyciło nas tak, iż wielu obiecało sobie zobaczyć je przynajmniej jeszcze raz.

argaiv1294

 Dominika Golec

Bieg po zdrowie 2017

Drukuj PDF

W dniu 3 czerwca 2017 r ( sobota ) o godzinie 10.30 odbędzie się V edycja ,,Biegu po zdrowie ''.

Trasa : długość ok. 2800m . Bieg wzdłuż Al.. Dygasińskiego ,pętla ok.800 m po Parku Jerzmanowskim i powrót do szkoły. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie biegu. Regulamin ,, Biegu po zdrowie " - (pobierz >>).

Współpraca : Rada Dzielnicy XII ,Fundacja Wygrajmy Siebie , Rada Rodziców XV LO.

Zapraszamy wszystkich uczniów do czynnego udziału w imprezie oraz sympatyków biegania .

Wielka zbiórka książek 2017

Drukuj PDF

 

Biblioteka Szkolna serdecznie zaprasza całą społeczność naszego Liceum  do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Książek dla dzieci i dorosłych przebywających w placówkach medycznych.

Jest to akcja ogólnopolska. Książki nowe lub używane, wydane po 2000 roku – w dobrym stanie, można przynosić do naszej biblioteki w dniach od 24 kwietnia do 19 maja 2017 roku.

Zebrane materiały dostarczone zostaną do ustalonego przez organizatora punktu w Krakowie i po przejściu odpowiednich procedur przekazane dzieciom, młodzieży i dorosłym przebywającym w szpitalach, gdzie pomogą im przetrwać trudne chwile.

Serdecznie zachęcamy do pomocy.

Rok Tadeusza Kościuszki

Drukuj PDF

Rok 2017 - Rokiem Tadeusza Kościuszki.


 

Sejm ustanowił rok 2017 rokiem Tadeusza Kościuszki. Tadeusz Kościuszko to bohater walk o niepodległość USA i Polski. Jest szczególnie związany z Krakowem, to tu na rynku złożył przysięgę jako naczelnik powstania( insurekcji) z 1794 roku. UNESCO objęło patronatem obchody 200 rocznicy śmierci T. Kościuszki.

 

Strona 8 z 46

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.