Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Dyrektor XV LO wśród wyróżnionych na rzecz promowania środowiska lokalnego

Drukuj PDF

argaiv1667

Szczególne wyróżnienie przypadło w udziale Dyrektorowi naszego liceum panu Maciejowi Trzcińskiemu. 10 listopada 2017 r. na specjalnej uroczystości, w dowód uznania za wieloletnią współpracę i wpieranie działań Dzielnicy XII, pan Dyrektor otrzymał Medal „650-lecia Prokocimia”. Nagrodę przyznał Komitet Organizacyjny Jubileuszu.

Kliknij zdjecie, aby powiększyć

XV Liceum Ogólnokształcące od wielu lat wpisuje się w działania związane ze swoim otoczeniem, biorąc udział w różnorodnych projektach na rzecz promowania środowiska lokalnego. Dla grona pedagogicznego, uczniów oraz rodziców medal ten ma dużą wartość, ponieważ podkreśla znaczenie funkcjonowania szkoły w Dzielnicy XII.

Kolejny sukces uczniów XV-tki

Drukuj PDF

 

 

Nic tak nie cieszy nauczycieli, jak sukcesy ich uczniów. Szczególnie, jeśli są one doceniane na szczeblu państwowym.

Klknij zdjęcie, aby powiększyć

Katarzyna Kukułka, uczennica klasy 3b, otrzymała w tym roku szkolnym Stypendium Prezesa Rady Ministrów. To szczególne wyróżnienie dla naszej tegorocznej maturzystki. Mamy nadzieję, że stanie się ono motywacją do działania i nauki dla pozostałych uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknij zdjęcia, aby powiekszyć

 

Katarzynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

Amnesty International

Drukuj PDF

Amnesty International w XV LO


6.12.17 klasy 2a i 2b uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem organizacji Amnesty International. Prelekcja na temat nietolerancji i rasizmu odbyła się w ramach projektu unijnego Erasmus+ "Edukacja obywatelska w szkołach średnich".

Wystąpienie dotyczyło zagrożeń jakie niesie radykalizacja nastrojów, wzrost uprzedzeń i nietolerancji wynikających najczęściej ze stereotypów lub niewiedzy.

Biblioteki naukowe Krakowa

Drukuj PDF

Wyjścia klas trzecich do bibliotek naukowych Krakowa

W dniu 10 listopada 2017 roku klasy maturalne uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Główną Akademii Górniczo-Hutniczej, Bibliotekę Główną Uniwersytetu Rolniczego oraz Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną.

Zajęcia te miały na celu zapoznanie z funkcjonowaniem nowoczesnej biblioteki naukowej, składały się z części teoretycznej i warsztatowej. W przypadku bibliotek uczelnianych połączone były z wykładem dotyczącym możliwości studiowania na danej uczelni.

W opinii wychowawców i uczniów zajęcia w bibliotekach były interesujące, ciekawie przeprowadzone i przydatne w planowaniu dalszego kształcenia.

Zapraszamy w przyszłości

Biblioteka, Jadwiga Wszołek

 

 

Strona 6 z 51

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.