Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Wizyta w ramach projektu Comenius

Drukuj PDF

 

argaiv1130

Wizyta w XV LOW dniach od 18 do 23 marca gościli w naszej szkole nauczyciele i uczniowie szkół partnerskich, z którymi pracujemy nad realizacją projektu Comenius zatytułowanego "Ocalić od zapomnienia ludzi i miejsca jako część dziedzictwa europejskiego". W sumie przyjechały 33 osoby z Anglii, Niemiec, Szwecji, Turcji i Włoch. W środę uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne podczas występu na sali gimnastycznej. Przedstawili legendę o smoku wawelskim, nauczyli gości tańczyć krakowiaka, Lajkonik poprowadził wszystkich w barwnym korowodzie, a następnie uczniowie klas biologiczno-chemicznych zadziwili wszystkich ciekawymi eksperymentami chemicznymi.

Potem zaczęły się dwudniowe obrady, podczas których obejrzeliśmy rezultaty pracy uczniów i nauczycieli ze wszystkich krajów. Zobaczyliśmy filmy, prezentacje i wysłuchaliśmy ciekawych opowieści.

Uczniowie wzięli też udział w grze miejskiej "Odkryj Kraków", zwiedzili obóz koncentracyjny w Auschwitz, a także kopalnię soli w Wieliczce.

Dzięki fantastycznej opiece naszych uczniów, ich rodziców i naszych nauczycieli, na pewno zapamiętają pobyt w Krakowie i mamy nadzieję, że wrócą tu jeszcze niejeden raz.

Magdalena Loska

I Podgórska Bitwa na Talenty

Drukuj PDF
Plakat Bitwa na Talenty

Krakowska Olimpiada Młodzieży w szachach

Drukuj PDF

Marcelina Tracz

 

Sukces reprezentantki naszej szkoły Marceliny Tracz z klasy II b w finale wojewódzkim Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach!

 

W dniu 25.02.2014 r. w Olkuszu odbył finał Krakowskiej Olimpiady Młodzieży Województwa Małopolskiego w Szachach.
Uczennica naszej szkoły Marcelina Tracz z klasy II b reprezentująca Kraków zdobyła Mistrzostwo Województwa Małopolskiego.

Wielkie gratulacje!

B.K.

Sukces reprezentacji dziewcząt w szachach

Drukuj PDF

Dnia 24.01.2014 roku odbyły się zawody szachowe w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży - Licealiada w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1.

Naszą szkołę reprezentowały:

Tracz Marcelina - 2b

Kurzdym Joanna - 3b

Bochenek Dominika - 3c

W klasyfikacji ogólnej dziewczęta zajęły IV miejsce w Krakowie natomiast Marcelina Tracz zdobyła MISTRZOSTWO KRAKOWA i zakwalifikowała się do ETAPU WOJEWÓDZKIEGO, który odbędzie się 25 lutego 2014 w Olkuszu.

Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

B.K. 

Strona 45 z 47

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.