Oficjalna strona XV LO w Krakowie

III miejsce w CHŁOPSKIEJ SZKOLE BIZNESU

Drukuj PDF
Chłopska Szkoła Biznesu
Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 22 maja dwuosobowy zespół z XV LO w składzie: Julia Zabrzyska i Martyna Bielecka zdobyły III miejsce w finale rozgrywek w ramach akcji edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”. Jest to projekt propagujący działania i postawy przedsiębiorcze.

Dziewczęta znalazły się w grupie 23 zespołów z całego województwa małopolskiego i dzielnie walczyły do samego końca. Gratulujemy!!!

argaiv1130
Szczegóły znajdziecie na stronie organizatorów:
http://www.rops.krakow.pl/aktualnosc/final-miedzyszkolnych-rozgrywek-chlopska-szkola-biznesu-edycja-iii-1201.html

M.N.

Sukces naszego ucznia w finale Międzynarodowej Olimpiady z Języka Angielskiego

Drukuj PDF

Z radością… i dumą informujemy, że Radosław Hołdys, uczeń klasy III d (już absolwent) zajął‚ ostatecznie piąte miejsce w finale Międzynarodowej Olimpiady Ję™zyka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę™ Ekonomiczno-Humanistyczną… w Bielsku-Biał‚ej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych!

Magdalena Loska

Wizyta w Turcji

Drukuj PDF

Wizyta w TurcjiOd 8 do 13 kwietnia 2014 grupa uczniów i nauczycieli XV LO przebywała w Turcji w ramach projektu Comenius. W trakcie pobytu wzięliśmy udział w konferencji Comenius, zwiedziliśmy szkołę w Cankiri, wzięliśmy udział w lekcjach, mieszkaliśmy w rodzinach tureckich, gdzie poznawaliśmy zwyczaje i tradycje tego kraju. Codziennie rano o 5 budził nas głos z Meczetu nawołujący do modlitwy. Zachwyciła nas wycieczka do Ankary i bogata kuchnia turecka. Gościnność turecka na długo pozostanie w naszej pamięci.

Maria Suwaj

Szkolny Festiwal Artystyczny

Drukuj PDF

SZFATańczą, śpiewają, grają na instrumentach, odgrywają scenki kabaretowe, recytują. Kto to wszystko potrafi? Uzdolnieni artystycznie uczniowie „Piętnastki”. Co jeszcze? Piszą wiersze i opowiadania, rysują, malują, tworzą grafiki komputerowe, fotografują. W marcu prezentowali się na profesjonalnej scenie Centrum Sztuki Współczesnej – Solvay. Koncert laureatów festiwalu odbył się po raz dwudziesty szósty. SzFa ma więc już swoją piękną i wieloletnią tradycję. W ubiegłym roku świętowaliśmy jej jubileusz. Tegoroczny koncert poprowadził duet: Jan Jelonek (absolwent liceum, który żartował ze sceny, że jest jedną z tradycji SzFy ) i Agnieszka Więsek (1A). Laureaci występowali bez tremy, a szkolna publiczność dobrze się bawiła i przyglądała pokazywanym w postaci prezentacji multimedialnych pracom licealistów. Koncert wyreżyserowany przez prof. Ewę Herchel i prof. Marka Brzeskiego – bardzo się podobał, wszyscy nagrodzeni zebrali brawa. Chodzą słuchy, że zaczęły się już przygotowania do 27 edycji festiwalu…

Izabela Pawełek

Strona 44 z 47

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.