Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Drukuj PDF

W sobotę 20 stycznia 2018 roku odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym w okręgu krakowskim II etap Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Naszą szkołę reprezentował Maciej Wnuk z klasy IIIe. Spośród 61 uczestników do kolejnego etapu zakwalifikowało się 12 osób, wśród nich Maciek, który zajął trzecie miejsce w okręgu krakowskim.

argaiv1667

Maćku, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy powodzenia 17-18 marca w Warszawie podczas potyczek finałowych.

Aleksandra Badak

Opłatek dla Seniora

Drukuj PDF

W gościnnych murach naszego liceum spotkali się starsi i samotni mieszkańcy XII dzielnicy na „Opłatku dla Seniorów”. Spotkanie z poczęstunkiem zorganizowało XV LO we współpracy z parafią Matki Bożej Dobrej Rady. Uczniowie klasy 2B przedstawili na nim „ Jasełka na dworcu” . Spektakl o bezdomnych mieszkających na dworcu w Krakowie, którzy pod wpływem przybyszów z czasów Jezusa, zmienili się wewnętrznie.

Czas opłatkowego spotkania umilali Seniorom klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego, którzy pięknie śpiewali bożonarodzeniowe kolędy. Seniorzy dziękowali za gościnę i obiecali, że w przyszłym roku także odwiedzą naszą szkołę. Opłatek dla starszych ludzi z terenu parafii stał się już spotkaniem cyklicznym. Odbywa się co rok, tuż po świętach Bożego Narodzenia.

IP

Noc biologów

Drukuj PDF

12 stycznia 2018 roku, uczniowie kas I C, II B i II C, wraz z nauczycielem biologii, wybrali się do Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych na tradycyjną noc biologów. Podzieleni na grupy, wysłuchaliśmy trzech wykładów: „Drzewa w mieście – szansa na normalne życie czy śmiertelne zagrożenie?”, „Zastosowanie komórek macierzystych w hodowli tkanek” i „Wędrówki roślin” oraz braliśmy udział w warsztatach pt. „Różowa niespodzianka – badanie zdolności leukocytów do wytwarzania tlenków azotu”.  

         

 Jak co roku zajęcia były interesujące i wniosły wiele nowych informacji do naszej wiedzy.

DF

Samorząd Uczniowski XV LO

Drukuj PDF

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROK SZKOLNY 2017/2018

PRZEWODNICZĄCA: MICHTA WIKTORIA KL. IIA Z-CA: AUGUSTYNEK MARCELINA KL. IIB GAZDA ALAN KL.IIA RZECZNIK PRAW UCZNIA: KUREK JUSTYNA KL. IIB SEKRETARZ: PILCH IZABELLA KL. IIB SKARBNIK : UKRAINA BOGDAN KL. IID Pozostali uczniowie: BIEDROŃ WIKTORIA KL.IC, LASOŃ ŁUKASZ KL. IID, LIPANOWICZ JAKUB KL.IC, MOSKAL DOMINIK KL. IIA, NATTICH GABRIELA KL.IIA, RÓŻEWICZ RADOSŁAWA KL. IID, SPORYSZ KATARZYNA KL. IC, STANISZEWSKA EMILIA KL.IIB, WRONA MAGDA KL.IC

OPIEKUN SU : mgr Agata Szostak

Strona 5 z 51

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.