Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Języki obce w Krakowie

Drukuj PDF

Dnia 19 stycznia 2018 roku  w naszej szkole odbyła się I edycja  szkolnego  konkursu pt. Języki Obce w Krakowie . Uczniowie zaprezentowali wiele ciekawych miejsc związanych z kulturą i językiem którego się uczą. Po zaciętej "walce" i zażartej dyskusji jury konkursowe wyłoniło zwycięzców . I miejsce zajęły Aleksandra Fabin i Patrycja Idzikowska z klasy III a , II miejsce - Marcelina Augustynek i Emilia Staniszewska z klasy II b 3 miejsce - Maria Bobyr i Karyna Kasprowicz . Zwycięzcom gratulujemy . Rozdanie nagród planujemy podczas SZF-a

argaiv1667

 

Na zdjęciu uczestnicy konkursu w towarzystwie p. prof. Katarzyny Studnickiej

 

Krzysztof Bukowski

Ewa Lipska w XV LO

Drukuj PDF

Spotkanie z poezją.

25 stycznia po raz drugi już zaszczyciła nas swoją obecnością pani Ewa Lipska, wybitna polska poetka. Niemal setka obecnych na spotkaniu uczniów miała okazję porozmawiać z naszym gościem na różne tematy. Chętnie zadawane pytania wskazywały, że sztuka nie jest obca uczniom XV LO. Niezwykła umiejętność kontaktu z młodzieżą, szczerość i dobry humor pani Lipskiej podbiły serca nas wszystkich.

Dziękujmy i już czekamy na kolejne spotkanie…

Ewa Herchel

Licealiści czytają dzieciom

Drukuj PDF

LICEALIŚCI CZYTAJĄ DZIECIOM 

W grudniu 2017 roku Biblioteka XV LO nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 41 im. Jana Kochanowskiego w Krakowie przy ulicy Jerzmanowskiego.

Celem tej współpracy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie wrażliwości kulturowej i społecznej naszych uczniów a także współdziałanie ze środowiskiem lokalnym.

Grupa uczniów naszego Liceum, uczęszczających na cotygodniowe spotkania MIŁOŚNIKÓW BIBLIOTEKI I KSIĄŻEK, zaprezentowała pierwszoklasistom wiersze Juliana Tuwima.

Wizytę w szkole poprzedziły kilkutygodniowe próby. Spośród wielu ciekawych wierszy dla dzieci uczniowie wybrali sześć najbardziej zabawnych. Licealiści ćwiczyli piękne czytanie oraz przygotowali mini inscenizacje wybranych wierszy a także listę pytań dotyczących treści czytanych utworów. Mimo bardzo dobrego przygotowania nasi uczniowie nie uniknęli tremy, jednak ośmioletnia widownia przyjęła ich entuzjastycznie. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz z radością uczestniczyły w zabawie naśladowania jadącej lokomotywy według słów wiersza Juliana Tuwima. Wszyscy pierwszoklasiści zostali obdarowani drobnymi upominkami. Nasza młodzież była zaskoczona otwartością, spontanicznością i aktywnością dzieci.

Na zakończenie zajęć został ogłoszony KONKURS PLASTYCZNY na ilustrację do wybranego wiersza.

W styczniu 2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na który wpłynęło 10 prac. Po obejrzeniu wszystkich rysunków przyznaliśmy I miejsce za ilustrację do wiersza „Alfabet”, II miejsce za pracę do wiersza pt. „Rzepka” a III do „Lokomotywy”. Wyróżnienie otrzymała uczennica, której najbardziej podobał się wiersz pt. „Pstryk”. Dzieci otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

 

J. Wszołek, B. Książek

Nasi laureaci w konkursie "Ślady języków w Krakowie"

Drukuj PDF

Gratulacje dla Aleksandry Fabin i Patrycji Idzikowskiej za zajęcie I miejsca w konkursie "Śladami języków w Krakowie"

Aleksandra Badak

Strona 4 z 51

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.