Oficjalna strona XV LO w Krakowie

Biblioteki naukowe Krakowa

Drukuj PDF

Wyjścia klas trzecich do bibliotek naukowych Krakowa

argaiv1497

W dniu 10 listopada 2017 roku klasy maturalne uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Główną Akademii Górniczo-Hutniczej, Bibliotekę Główną Uniwersytetu Rolniczego oraz Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną.

Zajęcia te miały na celu zapoznanie z funkcjonowaniem nowoczesnej biblioteki naukowej, składały się z części teoretycznej i warsztatowej. W przypadku bibliotek uczelnianych połączone były z wykładem dotyczącym możliwości studiowania na danej uczelni.

W opinii wychowawców i uczniów zajęcia w bibliotekach były interesujące, ciekawie przeprowadzone i przydatne w planowaniu dalszego kształcenia.

Zapraszamy w przyszłości

Biblioteka, Jadwiga Wszołek

 

 

Erasmus+ aktualności

Drukuj PDF

1 września 2017 przystąpiliśmy do drugiego projektu unijnego Erasmus + "Zdrowy styl życia a niezdrowe nawyki żywieniowe uczniów" . Od 19-23.11.17 we Włoszech uczestniczyliśmy w spotkaniu projektowym razem z partnerami z Portugalii, Litwy, Włoch i Słowacji


Zapraszamy do włączenia się do projektu

Maria Suwaj - koordynator projektu

Szlachetna Paczka

Drukuj PDF

To już tradycja, iż nasza szkoła angażuje się w akcję „Szlachetna Paczka”W tym roku wybraliśmy rodzinę, która zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Pan Sylwester (42 l.) skarży się na bóle stawów biodrowych. Konieczne są operacje. On jak i jego córka Martyna (16 l.) mają orzeczoną niepełnosprawność. Jedyną osobą utrzymującą rodzinę jest pani Monika (38 l.). Dochód rodziny na osobę wynosi zaledwie 241zł.

Potrzeby rodziny:

  1. Stacjonarny rower rehabilitacyjny dla pana Sylwestra
  2. Korki i obuwie zimowe dla Martyny (rozmiar 37)
  3. Żelazko
  4. Żywność trwała (herbata, cukier, kawa, ryż, mąka…)
  5. Środki czystości(proszek do prania, pasta do zębów…)
  6. Odzież (koszulka piłkarska (L), bluza patriotyczna (M) )
  7. Pomoce szkolne ( pisaki, kredki, bloki…)
  8. Koce, ręczniki…
  9. Specjalne upominki ( zegarek dla pani Moniki, tylko nie na niklowanej bransolecie, dla pana Sylwestra zestaw Nivea Men, a dla Martyny słuchawki z gumkami lub MP4)

Zbiórka rzeczy dla wybranej rodziny odbywać się będzie w dniach od 22.11 do 07.12.2017r !!!!! . Dary prosimy przynosić do sali 01 lub do pani mgr A. Szostak.

Organizujemy również zbiórkę pieniędzy na rower rehabilitacyjny dla pana Sylwestra. Prosimy wszystkie klasy o zbiórkę pieniędzy do dnia 01.12.2017r. (piątek). Zebraną kwotę skarbnicy przekażą przewodniczącej klasy IIC (Basi Pietras) dnia 04.12.2017r (pon.)!!!!

Razem pomóżmy wybranej rodzinie !!!!! 

Zebranie

Drukuj PDF
Dyrekcja szkoły i wychowawcy serdecznie zapraszają na zebranie, które odbędzie się w dniu 15 listopada 2017 o godzinie 17:00. Od godziny 18:00 do 19:00 dyżur nauczycieli w ramach dnia otwartego.

Strona 4 z 48

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.