Maj/Czerwiec 2013

 1. Przygotowywana jest książka „booklet” i kalendarz przez wszystkie kraje na podsumowanie projektu – już niedługo będzie można je zobaczyć.
 2. Anna Potera i Marta Florek z klasy 2e przygotowały prezentację na podsumowanie projektu
  „We are the World”, która została pokazana w Rumunii. Zobacz: www.tolerance-key.com
 3. Joanna Grabowska z kl. 3d napisała ciekawy artykuł o projekcie.
 4. W holu II piętra zostanie przygotowana wystawa poświęcona projektowi Comenius w XV LO.
 5. Uczniowie pracują nad prezentacją podsumowującą projekt na zakończenie roku szkolnego.
 6. Wśród uczniów zostanie przeprowadzona ankieta na temat projektu i tolerancji.

 

WIZYTA W BUŁGARII W RAMACH PROJEKTU COMENIUS

W dniach 2-7 kwietnia br. grupa uczniów pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego wzięła udział w zagranicznym wyjeździe roboczym programu Comenius. Gospodarzem w/w spotkania byli uczniowie i nauczyciele Humanistycznego Gimnazjum w Sliven w Bułgarii. Tematem przewodnim obecnego projektu jest tolerancja. Uczestnicy spotkania – z Bułgarii, Łotwy (koordynator projektu ), Rumunii, Włoch, Portugalii i Polski przedstawili realizację dotychczasowych zadań dotyczących różnych aspektów tolerancji – w religii, sporcie, życiu rodzinnym i społecznym, itp. – filmy, piosenki i gry, a także zaplanowano szczegóły dalszych prac projektowych. W sympatycznym towarzystwie poznaliśmy gospodarzy i ich kraj – wyjazd był bardzo udany i pozostawił mnóstwo przyjemnych wrażeń.

Elżbieta Szewczyk, Maria Suwaj

 

 

Styczeń/ Kwiecień 2013

 1. Działania wszystkich partnerów, zdjęcia można zobaczyć na stronie projektu: tolerance-key.com. Zachęcamy do zapoznania się z tą stroną.
 2. Znamy już wyniki konkursu „Na czym polega tolerancja w religii”- wypracowanie w j. angielskim

I   miejsce Adrianna Michalska klasa 2b

II miejsce Agnieszka Stylo klasa 1c

III miejsce Kamila Pawlik klasa 2b

GRATULUJEMY!

 1. Nawiązaliśmy współpracę z Amnesty International oraz Centrum Jana Pawła II – już wkrótce kilka klas weźmie udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez te instytucje.
 2. Klasa 2C z Panią Marią Suwaj i panią Sobaś wzięła udział w ciekawym wykładzie profesora Skotnickiego na temat ratowania żydowskich i nie żydowskich mieszkańców Krakowa przez Oskara Schindlera.
 3. Pani Anna Banaszkiewicz przygotowuje z młodzieżą przedstawienie teatralne w j. angielskim o tolerancji w religii. Przedstawienie to zostanie zaprezentowane w kwietniu w Bułgarii na spotkaniu 6 krajów.
 4. Pani Magdalena Loska przygotowuje z młodzieżą gry o tolerancji.
 5. Zachęcamy do oglądnięcia zdjęć z wymiany z Włochami.