"Those who know nothing of foregin languages know nothing of their own" - Goethe

Witamy na stronie
zespołu nauczycieli języka angielskiego

Jak uczyć się języka?

logo

Najważniejsze zasady jak uczyć się języka angielskiego:


Motywacja

Zadaj sobie pytanie "why?" Czy uczysz się, bo rodzice każą, bo dostaniesz jedynkę, bo tak musi być?- jeżeli tak, to nie nauczysz się języka, NEVER! Musisz mieć konkretny cel. Im silniejsza motywacja, tym lepsze wyniki. Zastanów się po co się uczysz, jakie korzyści będziesz mieć, rozbudź w sobie ciekawość, pomyśl o podróżach….Cierpliwość

W domu pewnie masz kilka książek do angielskiego, ze dwa słowniki, kilka płyt. Uczysz się i ciągle robisz błędy, zapominasz słówka. Don't worry! Każdy popełnia błędy!, w miarę nauki na pewno to się zmieni.

Systematyczność

Bez tego ani rusz! "Repetitio mater studiorum est" to stara łacińska sentencja, mówiąca nam o tym, że powtarzanie (regularność czynności) jest najlepszą matką skutecznej nauki.
Ale…. żeby nauka nie przytłaczała, ustal sobie częste ale krótkie dawki np. że uczysz się 20 minut dziennie albo 2 razy po 10 minut, codziennie!

Różnorodność

Nauka języków ma 2 wrogów: stres i nuda. Stres – musisz sobie uświadomić, ze język jest środkiem komunikacji międzyludzki, więc daj na luz. Nuda, tu jest problem. Nauka języka musi być oparta na różnorodności: codziennie poświęć się innej aktywności: czytaj różne ciekawe teksty, oglądaj video z napisami, pisz teksty na interesujące Cię tematy, postaraj się mówić jak najwięcej itp.

Opanowanie języka to praktyczna umiejętność.
Podobnie jak prowadzenie samochodu, granie na pianinie, czy tworzenie grafiki. Wszystkich tych rzeczy uczymy się poprzez praktykowanie. W przypadku języka najskuteczniejszy będziesz, gdy zaczniesz zamiennie praktykować wszystkie cztery aktywność językowe:

  1. słuchanie
  2. czytanie
  3. mówienie
  4. pisanieGood luck!

Nowości

14.02.2016
Komisja przedmiotowa - sprawozdanie

Komisja przedmiotowa języka angielskiego w I okresie roku szkolnego 2015/2016 zajmowała się następującymi działaniami: ...

picture

12. 01. 09
Wyjazd do Włoch

Czwartego listopada grupa uczniów i nauczycieli wyjeżdża do Włoch w ramach projektu unijnego Comenius. Na międzynarodowej konferencji zaprezentujemy nasz film o Polsce, który został zrobiony przez uczniów klasy 2d i 2c. Zamierzamy zwiedzić Neapol...

picture