czwartek, 02 kwietnia 2015 21:02

 

20 marca 2015 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay po raz 27 odbył się koncert galowy uczestników Szkolnego Festiwalu Artystycznego.

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności miedzy innymi w śpiewie, grze na instrumentach, grze aktorskiej. Występy na żywo przeplatane były prezentacjami nagrodzonych zdjęć, grafiki komputerowej, prac plastycznych.

To odbywające się co roku wydarzenie jest ważnym elementem życia szkoły. Uczniowie, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności mają możliwość zrobić to najpierw przed wybranym jury, a potem w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli. Każdej wiosny okazuje się , że uczniowie piętnastki to ludzie o różnych i szerokich zainteresowaniach. Wykonywanie przez nich utworów wokalnych, muzycznych, scenicznych zawsze wzbudza podziw.

W tegorocznej edycji SzF-y dużą popularnością cieszyła się jak zwykle fotografia, ale również kategorie plastyczne i literatura. Dla młodzieży ważna jest muzyka, czego potwierdzenie mieliśmy w postaci występów wokalno – muzycznych. Bardzo ostatnio popularne kabarety mają swoich fanów wśród naszych uczniów, a niektórzy z nich posiadają wyjątkowy dar rozśmieszania publiczności.

Jak zawsze praca przy organizacji SzF-y była wielką przyjemnością i radością.

Kolejna edycja już za rok!

Ewa Herchel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *