Wielka Zbiórka Książek

Wielka zbiórka książek

wtorek, 07 czerwca 2016 21:18

PODSUMOWANIE AKCJI „WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK”

W dniach od 22.04 do 22.05.2016 roku przeprowadzono w naszej szkole akcję zbierania książek, w ramach Wielkiej Zbiórki Książek dla dzieci i młodzieży przebywających w placówkach medycznych. Działania te miały na celu wsparcie bibliotek powstających w szpitalach o wartościowe pozycje. Organizatorzy dążą do tego, by każde dziecko przyjęte na oddział dziecięcy otrzymało książkę, którą będzie mogło zabrać do domu. Dzięki przeprowadzonej akcji mali pacjenci mogą chociaż na chwilę zapomnieć o swojej chorobie.

W naszej szkole zebrano 119 pięknych i wartościowych książek.

2 czerwca zostały one przewiezione do wyznaczonego przez organizatora punktu zbiórki, którym był Stadion Miejski – Hutnik Kraków. Po przejściu odpowiednich procedur (m.in. dezynfekcji) zostaną przekazane beneficjentom.

Szkoła otrzymała podziękowanie od fundacji Zaczytani.org przesłane drogą e-mailową.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.

Nauczyciele bibliotekarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *