niedziela, 28 stycznia 2018 18:54

W grudniu 2017 roku Biblioteka XV LO nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 41 im. Jana Kochanowskiego w Krakowie przy ulicy Jerzmanowskiego.

Celem tej współpracy jest promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie wrażliwości kulturowej i społecznej naszych uczniów a także współdziałanie ze środowiskiem lokalnym.

Grupa uczniów naszego Liceum, uczęszczających na cotygodniowe spotkania MIŁOŚNIKÓW BIBLIOTEKI I KSIĄŻEK, zaprezentowała pierwszoklasistom wiersze Juliana Tuwima.

Wizytę w szkole poprzedziły kilkutygodniowe próby. Spośród wielu ciekawych wierszy dla dzieci uczniowie wybrali sześć najbardziej zabawnych. Licealiści ćwiczyli piękne czytanie oraz przygotowali mini inscenizacje wybranych wierszy a także listę pytań dotyczących treści czytanych utworów. Mimo bardzo dobrego przygotowania nasi uczniowie nie uniknęli tremy, jednak ośmioletnia widownia przyjęła ich entuzjastycznie. Dzieci słuchały z zainteresowaniem, chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz z radością uczestniczyły w zabawie naśladowania jadącej lokomotywy według słów wiersza Juliana Tuwima. Wszyscy pierwszoklasiści zostali obdarowani drobnymi upominkami. Nasza młodzież była zaskoczona otwartością, spontanicznością i aktywnością dzieci.

Na zakończenie zajęć został ogłoszony KONKURS PLASTYCZNY na ilustrację do wybranego wiersza.

W styczniu 2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na który wpłynęło 10 prac. Po obejrzeniu wszystkich rysunków przyznaliśmy I miejsce za ilustrację do wiersza „Alfabet”, II miejsce za pracę do wiersza pt. „Rzepka” a III do „Lokomotywy”. Wyróżnienie otrzymała uczennica, której najbardziej podobał się wiersz pt. „Pstryk”. Dzieci otrzymały nagrody książkowe i dyplomy.

Wszołek, B. Książek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *